Medalistki IO w Poznaniu

Medalistki Igrzysk Olimpijskich i wielu innych światowych imprez przyjadą 12 października do Poznania, by udowodnić młodym dziewczynom, że warto chodzić na lekcje wychowania fizycznego.

Mistrzynie w szkołach fot. Paweł Skraba
Mistrzynie w szkołach fot. Paweł Skraba

Spotkanie będzie częścią programu "Mistrzynie w szkołach", który realizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. Mistrzyni olimpijska z Aten zaprosiła do Poznania medalistki olimpijskie - pięcioboistkę Oktawię Nowacką i wioślarkę Julię Michalską - a także lekkoatletkę Justynę Święty-Ersetic, pływaczkę Alicję Tchórz oraz byłą bokserkę i kick-bokserkę Iwonę Guzowską.

- Chcemy przekonywać dziewczyny, że warto ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego i uprawiać sport. Pokażemy im, że lekcja wf może być fajna, że może bawić, a jednocześnie pozwalać nam być zdrowymi i pomagać w realizacji marzeń - mówi Jędrzejczak.

Zapisy dla zorganizowanych grup dziewcząt z klas VII, gimnazjum i liceum do udziału w zajęciach "Mistrzynie w szkołach" w Poznaniu przyjmowane są jeszcze na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub opiekun zorganizowanej grupy. Miejsc jest już niewiele, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt "Mistrzynie w szkołach" jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.