Motocykliści po raz ostatni w sezonie 2018 w Polsce!

Automobilklub Wielkopolski w dniach 10-12 sierpnia br. zaprasza fanów Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na Tor "Poznań", na ostatnią w tym sezonie "polską" rundę mistrzostw.

Rozgrywki w ramach cyklu WMMP choć po 3 rundach są na półmetku, to ta najbliższa na Torze Poznań będzie swoistym polskim finałem, gdyż 2 ostatnie zaplanowano na torach zagranicznych w Austrii (RedBullRing) oraz Niemczech (Oschersleben).

zawodnicy podczas wyścigu
zdj. Automobilklub Wielkopolski

W niektórych klasach kandydaci na Mistrzów są już bardzo pewni siebie np. w klasie Superstock 1000 bezkonkurencyjny jest Michał Filla, który wygrał wszystkie 6 wyścigów i prowadzi w klasyfikacji sezonu z kompletem 163 pkt.

W Superbikeach niespodziewanym, acz w pełni zasłużonym liderem jest Marek Szkopek, z dwoma wygranymi i niezwykle równą jazdą w każdym wyścigu uzbierał już 131 punktów i to faworyzowany Paweł Szkopek musi gonić lidera (strata 28 pkt.). W Supersport 600 sytuacja jest teoretycznie dość otwarta bo Sebastian Zieliński ma 109 pkt, a Mikołaj Budzyński 102. Superstock 600 to chyba najbardziej wyrównana klasa w ramach Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Faworytem jest Szymon Strankowski (3 zwycięstwa) i 126pkt, ale póki co równiej jeździ Damian Ołdakowski (również 3 zwycięstwa) ale 145 pkt w generalce, kto okaże się lepszy na poznańskiej rundzie? Pewny trzeciego miejsca wydaje się Patryk Pazera z 95 pkt.

W Pucharze Polski w klasie Superstock 300 murowanym faworytem jest Kamil Bracik (204 pkt.) ale emocji dostarczy za pewne pojedynek o drugie i trzecie miejsce Mateusz Wąsowski 105 pkt i Filip Kurek 99 pkt.

Jak zwykle ciekawie zapowiadają się wyścigi klas Rookie, choć w 600 dominuje w tym roku Dominik Stefanowski (153 pkt)., to Kamil Mołdawski, Paweł Staszko, Marcin Stecki zapewne stoczą zacięty bój o drugie i trzecie miejsce na podium generalki, a szyki może im też pomieszać Jakub Jańczyk zwycięzca ostatniej rundy w Poznaniu. 

W Rookie 1000 liderem jest Mariusz Domalewski (138 pkt), Artur Duda jest drugi (115 pkt) a Karol Rychlik trzeci z 93 pkt.

Na Torze "Poznań" zobaczymy ponownie uczestników nostalgicznych wyścigów klasyków, które w liczbie ponad 40 motocykli wjadą na Tor by przywołać wspomnienia zapachu spalin silników dwusuwowych, których nie sposób poczuć już w dzisiejszych wyścigach, a którymi pachniały zawody do lat 90-tych. Właśnie po to by poczuć ten zapach przychodziło się kiedyś na wyścigi. Przyjadą także do nas zawodnicy z motocyklami klasy GP50, które w latach 70-tych startowały w zawodach Mistrzostw Świata Grand Prix. Z pewnością najdłużej jechał do nas mieszkaniec Nowej Zelandii, którego zobaczymy na polach startowych właśnie w tej klasie.

Wyścigi zaplanowano w sobotę od godz. 12:50, a w niedzielę od 11:05, wszystkich sympatyków zmagań motocyklistów serdecznie zapraszamy na Tor "Poznań", będzie to ostatnia w tym sezonie okazja podziwiania z bliska najszybszych zawodników tej dyscypliny sportu motorowego.