Największe rowerowe święto, już w niedzielę w Poznaniu!

Ponad 12 tysięcy kół, a więc ponad 6000 kolarzy, na kilku dystansach wystartuje w niedzielę 10 września na największym w kraju amatorskim wyścigu kolarskim. Organizatorzy Škoda Poznań Bike Challenge zapraszają do kibicowania w miasteczku zawodów przy mecie Toru Regatowego Malta i polecają infolinię w sprawie utrudnień w ruchu!

.
foto Škoda Poznań Bike Challenge

Zawodnicy na starcie, trasie i mecie, a Ich rodziny w Strefie Kibica Škoda Poznań Bike Challenge. W ten sposób wszyscy spędzą niedzielę w ciekawy sposób. Na mecie Toru Regatowego Malta staną stoiska sponsorów, pełne sportowych, w tym przede wszystkim rowerowych atrakcji. Sponsor tytularny imprezy, przygotował również specjalne stanowisko edukacyjne, które przez zabawę uczyć będzie między innymi zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nowością na Škoda Poznań Bike Challenge będzie też Strefa Przygód Strider'a, czyli przestrzeń dla najmłodszych rowerzystów, ze specjalnym torem przeszkód i wyjątkowymi lekcjami łapania równowagi!

Organizatorzy zwracają również uwagę, że 10 września, w Poznaniu i gminach powiatu poznańskiego oraz gnieźnieńskiego nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Można się ich spodziewać w godzinach 8:00 - 19:00. Będą wprowadzane etapowo wraz z postępem wyścigu i przejazdu ostatniego uczestnika zawodów.

W dniu wyścigu informacje o utrudnieniach będzie można uzyskać pod numerem infolinii: 575 059 708.

Śluzy w powiecie poznańskim zlokalizowane zostaną w Kobylnicy, Karłowicach, Tucznie, Łagiewnikach, Pobiedziskach oraz Promnie. Z kolei w powiecie gnieźnieńskim w Kiszkowie. Śluz przepuszczających ruch w samym Poznaniu będzie osiemnaście. Nie wszystkie ulice, po których poruszać się będą kolarze zostaną w całości zamknięte dla ruchu. A zmiany dotkną też komunikację publiczną o czym w szczegółach na stronach Zarządu Transportu Miejskiego: http://ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/skoda-poznan-bike-challenge-sprawdz-jakie-zmiany-w-transporcie-publicznym-zostana-wprowadzone-w-dniu-10-wrzesnia-2017r