Ostatnie dni zapisów na Spartakiadę Seniorów

Do końca zapisów na Spartakiadę Seniorów zostało już tylko niecałe 2 tygodnie. Termin zgłoszeń do udziału w wielkim sportowym święcie seniorów upływa 24 maja. W imprezie organizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji mogą startować poznanianki i poznaniacy, którzy w 2019 roku ukończyli lub ukończą 55 lat. XIV Spartakiada Seniorów będzie trwała w dniach od 3 do 6 czerwca.

Spartakiada Seniorów fot. POSiR
Spartakiada Seniorów fot. POSiR

Przez cztery dni uczestnicy będą mogli rywalizować w następujących dyscyplinach sportowych: bieg na 60 i 400 m, rzut piłeczką palantową, pływanie w stylu dowolnym, bowling, szachy, warcaby czy tenis stołowy. Konkurencje rozgrywane będą w różnych punktach miasta: na pływalni Chwiałka, Stadionie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego (Śródka), Oddziale POSiR Rataje i w Szkole Podstawowej nr 50 na Starym Żegrzu.

Wszystkich startujących nagrodzimy medalami, dyplomami i pamiątkowymi koszulkami. W sposób szczególny mamy zamiar uhonorować także najstarszego zawodnika i zawodniczkę. Po zakończeniu rywalizacji sportowej uczestników spartakiady zaprosimy na piknik.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Spartakiady Seniorów należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny:

- w siedzibie POSiR  - ul. J. Spychalskiego 34, pokój nr 201,

- w Oddziale MOS - ul. Gdańskiej 1

- na stronie internetowej http://posir.poznan.pl/spartakiada-seniorow/zapisy/

Wypełniony formularz należy osobiście złożyć w siedzibie POSiR - ul. J. Spychalskiego 34, pokój nr 201 lub za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: POSiR  - ul. J. Spychalskiego 34, 61 - 553 Poznań z dopiskiem "Spartakiada Seniorów".

Pod podanym adresem internetowym można znaleźć również harmonogram imprezy oraz regulamin. W tym roku największym zainteresowaniem cieszy się bowling, pływanie i lekka atletyka. Limit uczestników wynosi 300 osób, w tym w konkurencji bowling maksymalnie 100 osób.