Otwarcie Hali C i mecz piłki ręcznej miast partnerskich

1918 rok uznaje się za rok pojawienia się piłki ręcznej w Polsce. W najbliższą sobtę, 10 listopada, z okazji jubileuszu 100-lecia tej dyscypliny w kraju, oraz 90-lecia Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej rozegrany zostanie mecz miast partnerskich, w którym zagrają kobiece zespoły K.S. AP-Poznań oraz TV Hannover-Badenstedt.

Plakat
Plakat

Piłkarki ręczne AP Poznań bardzo dobrze zaczęły sezon 2018/2019. Po sześciu kolejkach, w rozgrywkach I ligi kobiet (gr. A), zajmują 2. miejsce. Zespół ma bardzo ambitne plany i już na przedsezonowej konferencji prasowej jego przedstawicielki przyznawały, że celem jest walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

10 listopada, w przerwie od rozgrywek ligowych, zawodniczki AP Poznań będą miały okazję zmierzyć się z niemiecką drużyną TV Hannover-Badenstedt. Ten wyjątkowy mecz zostanie rozegrany z okazji wspomnianego jubileuszu, a także w ramach współpracy miast partnerskich. Przyjazd niemieckiego zespołu będzie okazją do zacieśnienia relacji, a w przyszłości umożliwi wymianę młodych adeptów piłki ręcznej z obu miast.

Mecz piłki ręcznej pomiędzy K.S. AP-Poznań a TV Hannover-Badenstedt będzie jednocześnie otwarciem, świeżo wyremontowanej Hali POSiR C znajdującej się przy ul. Spychalskiego. Jest to obiekt treningowy dedykowany sportom zespołowym. Hala C została przejęta przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji od Akademii Wychowania Fizycznego na początku 2018 roku. Jej modernizacja trwała od końca maja do połowy października 2018. Prace objęły remont elewacji i naprawę dachu. Hala zyskała posadzkę sportowo powierzchniowo i punktowo elastyczną z nawierzchnią poliuretanową, nowe oświetlenie oraz nagłośnienie. Dzięki rozkładanym trybunom pomieści ona widownię do 200 osób. W obiekcie przebudowano i zmodernizowano także zaplecze sanitarno-techniczne, wymieniono stolarkę okienną oraz drzwi zewnętrzne. Na hali zainstalowano monitoring, a przed halą pojawiła się nowa nawierzchnia z kostki betonowej.

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Sportu Urząd Miasta Poznania, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej oraz Klub Sportowy AP Poznań. Początek meczu w sobotę 10 listopada o godz. 17:00. Wstęp wolny.