Piknik Poznańskich Olimpijczyków za nami

Już trzeci raz nad Wartą przy Politechnice Poznańskiej wybitni sportowcy - olimpijczycy, wśród nich m.in.:

  • Szymon Ziółkowski - Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata w rzucie młotem
  • Izabela Dylewska - 2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w kajakarstwie
  • Elżbieta Urbańczyk - olimpijka, Mistrzyni Świata w kajakarstwie
  • Aneta Konieczna - 3-krotna medalistka olimpijska, Mistrzyni Świata w kajakarstwie
  • Tomasz Majewski - 2-krotny Mistrz Olimpijski, medalista Mistrzostw Świata
  • Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz - brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w łucznictwie
  • Michał Jeliński - Mistrz Olimpijski, 4-krotny Mistrz Świata w wioślarstwie

postanowili spędzić z mieszkańcami Poznania sobotę na wspólnej zabawie na sportowo.

dzieci i olimpijczycy na scenie
zdj. Poznańskie Stowarzyszenie Olimpijskie

Jeszcze takiego konkursu pchnięcia kulą w naszym mieście nie było, gdzie wszystkim uczestniczącym dzieciom sędziował sam Tomasz Majewski. Tegoroczną atrakcją był też zdecydowanie turniej piłki ręcznej plażowej, gdzie do wspólnej zabawy z dziećmi i młodzieżą dołączył Szymon Ziółkowski. Dzięki obecności Iwony Dzięcioł-Marcinkiewicz zabawa przy strzelaniu z łuku była w tym roku wyjątkowa, jak co roku uczyli nas tej dyscypliny zawodnicy KS Surma Poznań. Na scenie mogliśmy podziwiać wspaniały pokaz naszych poznańskich zawodników karate olimpijskiego pod okiem trenera Mariusza Sieberta - medalisty mistrzostw świata i trenera Kadry Polski karate WKF Akademickiej. Jak co roku każdy mógł spróbować swoich sił na ergometrach kajakowych i wioślarskich, a nowością była ścianka wspinaczkowa.
W tym roku piknik organizowany był pod hasłem profilaktyki uzależnień, Drużyna Szpiku poprowadziła pogawędkę z chętnymi uczestnikami, którzy następnie wykonali prace plastyczne jak i tworzyli hasła o tematyce poruszonej w trakcie pogadanki.

Wiele emocji podczas pikniku towarzyszyło spotkaniu zawodniczek Pływania synchronicznego z poznańskich klubów z okazji jubileuszu 30-lecia powstania tej dyscypliny sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego i Polskim Związku Pływackim.
Niecodzienną atrakcją dla wszystkich miłośników sportów wodnych poza kibicowaniem była zdecydowanie możliwość wzięcia udziału w III Regatach Kajakowych o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej Tomasza Łodygowskiego organizowane przez sekcję kajakową AZS Politechnika Poznań. Zawody skierowane były do wszystkich chętnych, zarówno tych zrzeszonych w klubach jak i amatorów. Obejmowały kajaki wyczynowe, jak i turystyczne oraz zawody na deskach typu Sup.

Podczas pikniku odbył się również finisz I Półmaratonu kajakowego Wartą na trasie Puszczykowo- Poznań (20 km) organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy UKS 55.
Organizatorem imprezy, która odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania było Poznańskie Stowarzyszenie Olimpijskie.