Pobiegłeś, pomogłeś! Po raz piąty wystartowała sztafeta Poznań Business Run!

Pobiegniesz, pomożesz! Pod takim hasłem wczoraj, w niedzielę 3 września wystartował w całej Polsce charytatywny bieg Poland Business Run!

W dniu dzisiejszym możemy powiedzieć, że charytatywny bieg biznesowy Poznań Business Run stał się w stolicy Wielkopolski sportowym "MUST BE", na który wszyscy co roku czekają! Stolica Wielkopolski była jednym z ośmiu miast gospodarzy imprezy biegowej, która wypełnia ideę pomocy innym.

Interesująca formuła sztafety pozwala na udział szerokiej grupy osób także tym, którzy na co dzień nie biegają. Zawody stanowią świetną integrację zespołów różnych środowisk zawodowych, w sportowym duchu i dla wspólnego celu, dla których ważna jest pomoc podopiecznym Fundacji Poland Business Run.

start biegu
Poznań Business Run 2017

Jubileuszowa, piąta poznańska edycja biegu przyciągnęła nad Wartostradę 3000 biegaczy oraz prawdopodobnie taką samą liczbę kibiców i obserwatorów. 600 pięcioosobowych zespołów stawiło się przed Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej wzbudzając swoją obecnością duże zainteresowanie mieszkańców Poznania oraz mediów.

Nowa trasa wydarzenia została oceniona przez uczestników bardzo pozytywnie. Symboliczny dystans 3,46 KM prowadził biegaczy wzdłuż rzeki Warty pomiędzy mostami św. Rocha oraz Chrobrego. Ostrów Tumski z Katedrą oraz atrakcjami na brzegu rzeki Warty sprawiały, że kolejne metry biegu pokonywały się same.

Ambasadorami poznańskiej edycji była drużyna olimpijska, w której skład weszli: Natalia Madaj (mistrzyni olimpijska w wioślarstwie), Monika Michalik (brązowa medalistka olimpijska w zapasach), Agnieszka Wieszczek-Kordus (brązowa medalistka olimpijska w zapasach), Aneta Konieczna (trzykrotna medalistka olimpijska w kajakarstwie) i Łukasz Nowak (szósty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w chodzie sportowym).

Po przebiegnięciu 17,3 km najlepszą sztafetą okazała się drużyna Spec Kable, która metę przekroczyła w czasie 57 minut i 42 sekund. Na drugim miejscu zameldowała się Sekcja biegowa Unilever Poznań, a podium uzupełniła drużyna NEKU.PL.

Jednak największymi zwycięzcami byli obecni na miejscu Beneficjenci: Lucyna, Piotr oraz Adrian, którzy wypowiadając się ze sceny nie kryli dumy, wzruszenia i wdzięczności za otrzymaną pomoc.

Choć na podium zawsze stają tylko najlepsze drużyny, to w tym biegu ważna była atmosfera, a ta zarówno w Strefie Zmian, jak i na trasie była wspaniała. Z satysfakcją obserwowaliśmy roześmiane twarze uczestników, na chwilę przed startem wymieniających doświadczenia biegowe oraz rumiane od wysiłku oblicza finiszujących.

Dobra pogoda biegowa utrzymywała się do ostatnich minut biegu pozwalając cieszyć się nam ze sportowego rodzinnego dnia.

Atrakcje czekały na biegaczy oraz ich rodziny, które z ochotą odwiedzały Strefę Malucha, a także uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez instruktorów Fabryki Formy.

Bilansem minionej niedzieli jest również pokaźna suma pieniężna 215 824 zł, zebrana naszym wspólnym wysiłkiem, która zostanie przeznaczona na cele naszych lokalnych Beneficjentów Poland Business Run. Akcja pomagam bardziej trwa nadal i zachęcamy do pomagania przez cały rok.