Pokonali deszcz i dziesiątki kilometrów

Nagrody wartości ponad 400 tysięcy złotych i około 6000 zawodników na czwartym Škoda Poznań Bike Challenge! Po raz pierwszy w historii największej w Polsce imprezy kolarskiej dla amatorów deszcz utrudnił nieco przejazd. Mimo tego nad poznańską Maltą i na 4 trasach wyścigów kilkanaście tysięcy osób kibicowało miłośnikom dwóch kółek.

kolarze na starcie
Škoda Poznań Bike Challenge 2017

Dodatkowe sprawdzanie trasy przed pierwszym wyścigiem rodzinnym na 18km opóźniło start całych zawodów. Ale bezpieczeństwo na trasie, szczególnie dzieci jadących na porannym dystansie, było dla policji i organizatorów najważniejsze. Deszcz udało się pokonać. Najlepszy był Ukrainiec Taras Dubynets, który najdłuższą trasę, 120km, pokonał w 2 godziny 48 minut 26 sekund i 82 setne sekundy. Najlepszą z kobiet była mieszkanka Warszawy, Agnieszka Sikora, która na metę dojechała z rewelacyjnym czasem 2:49:32,25.

Największy wzrost frekwencji względem lat ubiegłych organizatorzy odnotowali na dystansie rodzinnym, gdzie w tym roku pakiety wykupiło prawie 1589 osób oraz 50km, gdzie zarejestrowało się 2247 naprawdę wytrwałych amatorów kolarstwa. To oznacza, że rowerzystów jeżdżących systematycznie i z profesjonalnym podejściem jest w Polsce coraz więcej. Na Škoda Poznań Bike Challenge przyjechali oni z całego kraju.

Na starcie widać było wiele zorganizowanych drużyn, w tym takich stworzonych z grup przyjaciół właśnie na poznański wyścig. Do rywalizacji stawiły się też zespoły reprezentujące firmy z Poznania i okolic. Zwycięzcami imprezy, której partnerem było Miasto Poznań byli wszyscy, którzy dotarli do mety i zgodnie z regułami tych zawodów, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.