Politechnika Gdańska w półfinale AME

Sylwia Bujniak, najlepiej punktująca ćwierćfinałów - 24 punkty, pewnie wprowadziła koszykarki Politechniki Gdańskiej do półfinału Akademickich Mistrzostw Europy w koszykówce (Poznań). Już po pierwszej kwarcie Polki prowadziły 15 punktami z zespołem z Chorwacji, Uniwersytetem Josipa Juraja Strossmayera w Osijeku.

Akademickie Mistrzostwa Europy w koszykówce
Akademickie Mistrzostwa Europy w koszykówce

Ostatecznie fizyczność gdańszczanek zadecydowała, że to właśnie one grają dalej o złoto Akademickich Mistrzostw Europy. Wszystkie półfinały odbywać się będą w piątek, 26 lipca na hali CityZEN. Politechnika zagra o godzinie 13:00 z Uniwersytetem w Strasbourgu.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza przegrał mecz grupowy o miejsca 9-12 z Uniwersytetem Mersin 52 do 74. Również o miejsca 9-12 walczyli koszykarze Politechniki Gdańskiej, przegrali oni z Uniwersytetem w Coimbrze 60 do 100.

Wyniki, 25 lipca:
Ćwierćfinały
Hala CityZen
Uniwersytet w Pitesti 63 : 71 Uniwersytet Boloński        
Uniwersytet Witolda Wielkiego 84 : 60 Politechnika w Madrycie      
Uniwersytet w Rouen 78 : 61 Estoński Uniwersytet Przyrodniczy
Wyższa Szkoła Zarządzania w Netanii 78 : 91 Uniwersytet Beykent 
Hala AWF
Uniwersytet w Goettingen 35 : 41 Uniwersytet w Strasbourgu (Kobiety)
Uniwersytet Wiedeński 63 : 51 Akademia Wychowania Fizycznego w Budapeszcie (Kobiety)
Uniwersytet Josipa Juraja Strossmayera w Osijeku 33 : 67 Politechnika Gdańska (Kobiety)
Uniwersytet w Pitesti 89 : 38 Uniwersytet w Aveiro (Kobiety)
Mecze o miejsca 9-12:
Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 52 : 74 Uniwersytet Mersin (Kobiety)
Uniwersytet Ticaret 51 : 85 Politechnika w Madrycie (Kobiety)  
Akademia Wychowania Fizycznego w Budapeszcie 86 : 81 Uniwersytet w Rennes 2           
Politechnika Gdańska 60 : 100 Uniwersytet w Coimbrze       
Terminarz, 26 lipca:
Hala CityZen
Półfinały
13:00   Uniwersytet w Strasbourgu - Politechnika Gdańska (Kobiety)
15:15   Uniwersytet Boloński - Uniwersytet w Rouen
17:30   Uniwersytet Wiedeński - Uniwersytet w Pitesti (Kobiety)
19:45   Uniwersytet Witolda Wielkiego - Uniwersytet Beykent
Hala AWF
Mecze o miejsca 9-12
13:00   Uniwersytet im. Adama Mickiewicza - Uniwersytet Ticaret w Stambule (Kobiety)
15:15   Uniwersytet Mersin - Politechnika w Madrycie (Kobiety)
Mecze o miejsca 5-8
17:30   Uniwersytet w Goettingen - Uniwersytet Josipa Juraja Strossmayera w Osijeku (Kobiety)
19:45   Akademia Wychowania Fizycznego w Budapeszcie - Uniwersytet w Aveiro (Kobiety)
Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej
Mecze o miejsca 5-8:
17:30   Uniwersytet w Pitesti - Estoński Uniwersytet Przyrodniczy
19:45   Politechnika w Madrycie - Wyższa Szkoła Zarządzania w Netanii
Mecze o miejsca 9-12:
13:00   Akademia Wychowania Fizycznego w Budapeszcie - Uniwersytet w Coimbrze
15:15   Uniwersytet w Rennes 2 - Politechnika Gdańska
           
Mecz o miejsca 13-14:
11:15   Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Uniwersytet w Wurzburgu