Polska osada szósta na MŚ Juniorów w wioślarstwie

Wczoraj w japońskim Tokio zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w wioślarstwie. Męska ósemka z zawodnikami poznańskim klubów w składzie, wystartowała w finale A i zajęła szóste miejsce.

Polska osada pokonała dystans w czasie 06:25.56. Wygrali Niemcy (06:12.10) przed Amerykanami (06:16.50) i Brytyjczykami (06:19.82).

W składzie męskiej ósemki znalazło się aż sześciu reprezentantów poznańskich klubów. Patryk Wojtala, Dominik Glonek, Patryk Szymendera, Łukasz Kasztelan, Julian Kościuk, Jerzy Kaczmarek to zawodnicy na co dzień trenujący w KS Posnania, natomiast Krzysztof Jagodziński w AZS AWF Poznań. Wszyscy zawodnicy, oprócz Patryka Wojtali, są uczniami SMS Poznań. Skład osady uzupełnili Oskar Streich z AZS UMK oraz Tomasz Skurzyński z AZS UMK Toruń, który był sternikiem.