Polska - Poznań RACE HAU 2019

POLSKA RACE HAU 2019 to największe wydarzenie sportowe w Polsce, z którego dochód w całości zostanie przekazany na cele charytatywne. Oprócz 16 biegów realnych, które odbywać się będą w każdym z miast wojewódzkich uczestnicy będą mieli możliwość startu "wirtualnego" biegiem, rowerem lub na basenie w wybranym przez siebie miejscu na kuli ziemskiej.

.
POLSKA RACE HAU 2019

Dochód z całej akcji zostanie przeznaczony na wsparcie schronisk dla zwierząt w każdym z 16 województw. Dokładny wykaz schronisk, które przyłączyły się do wydarzenia zostanie opublikowany na stronie https://easymove.com.pl/organizator/polska-race-hau/3704.

Impreza w Poznaniu zaplanowana jest na 25 sierpnia, a trasy biegów realnych wiodą przez malownicze parki i lasy miejskie, w związku z czym uczestnicy nie będą blokować ulic.

Nowością w odróżnieniu w stosunku do biegów z poprzednich lat będzie fakt, że wprowadzony zostanie elektroniczny pomiar czasu. W zawodach dopuszczalny jest start oczywiście nie tylko z wózkiem biegowym, ale też z czworonożnym Przyjacielem. Kolejną niespodzianką jest medal w kształcie mapy naszego kraju. Każde miasto to innym medal w kształcie danego województwa. Osoba, która zbierze całą kolekcję 16 medali złoży z nich wspaniałą kolorową mapę Polski!

Dla tych, którzy z różnych względów nie mogą dojechać na bieg realny organizatorzy dają możliwość startu "wirtualnego" pomiędzy 24 czerwca 2019 a 31 października 2019. Jak zapewniają organizatorzy Ci uczestnicy również otrzymają medal z danego województwa, stanowiący element mapy Polski.

Virtual Swim Polska (https://virtualswim.com.pl/) ↔️ dystanse ➡️ 250 i 750 m

Virtual Bike Polska (https://virtualbike.com.pl/) ↔️ dystanse ➡️ 15 i 45 km

Virtual Run Polska (https://virtualrun.com.pl/) ↔️ dystanse ➡️ 5 i 10 km.

"Wirtualnie" oznacza to, że uczestnik sam wybiera dzień, miejsce i godzinę startu a medale otrzymuje pocztą.

Biegi Virtual Run działają dopiero od niespełna dwóch lat, a organizatorom już udało nam zebrać prawie 44 tyś. zł i przebiec wspólnie 279 tyś. Km. Krótsza historia Virtual Bike (1 rok i 6 miesięcy) pozwoliła na zebranie ponad 8,5 tyś. zł i pokonanie 175 tyś. km. Nowość Virtual Swim to opcja, która działa dopiero od dwóch miesięcy, a już może się pochwalić kwotą 522 zł i 28 km.