Poznaliśmy triumfatorów Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności Poznań 2018

Zakończył się Turniej Gwiazd, który był najmocniejszym punktem siatkarskiej części programu Lotto Plaży Wolności Poznań 2018. W centrum miasta spotkali się mistrzowie i mistrzynie tej dyscypliny sportu. Pliński, Witczak, Saad i Kądzioła to tylko niektórzy utytułowani zawodnicy, których grę kibice podziwiali w centrum miasta.

Lotto Plaża Wolności Poznań 2018 Turniej Gwiazd
Lotto Plaża Wolności Poznań 2018 Turniej Gwiazd

Turniej Gwiazd mężczyzn

Niedziela okazała się być prawdziwym świętem siatkówki plażowej. Halowy Wicemistrz Świata i Mistrz Europy - Daniel Pliński - utworzył parę z wielokrotnym reprezentantem kraju oraz Mistrzem Polski na piasku - Michałem Kądziołą. Ich rywalami w półfinale byli Dominik Witczak i Siergiej Kapelus. Spotkanie pomiędzy tymi dwoma utytułowanymi parami 2:0 zwyciężyli Pliński i Kądzioła.

W drugim półfinale walczyli ze sobą plażowi Mistrzowie Polski - Sebastian Sobczak i Jarosław Lech oraz Sebastian Kaczmarek i Paweł Lewandowski. Druga z wymienionych par uzyskała prawo gry w Turnieju Gwiazd, dzięki zwycięstwu w sobotnich zawodach otwartych. Po bardzo wyrównanym spotkaniu na przewagi w tie breaku wygrali Sobczak i Lech.

W meczu o brąz Kaczmarek i Lewandowski udowodnili, że nie trafili do Turnieju Gwiazd przez przypadek i pewnie pokonali Witczaka i Kapelusa 2:0.

W finale kibice byli świadkami bardzo ciekawego widowiska. Pierwszego seta wygrali Kądzioła i Pliński, a kolejnego Lech i Sobczak. W tie breaku lepsi ostatecznie okazali się świetnie blokujący Daniel Piliński i rewelacyjnie dysponowany w obronie Michał Kądzioł.

Turniej Gwiazd kobiet

Równolegle do rozgrywek męskich, przebiegała rywalizacja pań. W pierwszym półfinale aktualna plażowa Mistrzyni Polski - Magdalena Saad - występująca w parze z Aleksandrą Przepiórką pewnie pokonała 2:0 Karolinę Kirszenstein i Paulinę Majkowską. W tym samym czasie na drugim boisku kibice byli świadkami niespodzianki. Młodzieżowe Mistrzynie Polski - Julia Gierczyńska i Patrycja Judziłł - 2:1 pokonały bardziej doświadczone rywalki - Joannę Wiatr i Justynę Tylutki.

W meczu o brązowy medal pomiędzy parą Wiatr/ Tylutki, a Kiszensztein/ Majkowska lepsza okazała się ta pierwsza. W najważniejszym spotkaniu spotkały się Saad/Przepiórka i Gierczyńska/Jundziłł. Ambitne siatkarki specjalizujące się tylko i wyłącznie w siatkówce plażowej, pokazały faworytkom, że poprzedni triumf nie był przypadkowy. Zdominowały one pierwszą partię tego spotkania, zwyciężając 21:15. Drugi set był niezwykle zacięty - Saad i Przepiórka wygrały go 22:20. Również decydującą partię tej rywalizacji wygrały starsze zawodniczki (15:8).

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski

Dziś na Placu Wolności odbywają się Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski kobiet. Jutro do rywalizacji przystąpią mężczyźni. W roli faworytek stawiane są reprezentantki UAM Poznań Anette Ngamayama i Martyna Tracz. Warto przypomnieć, że są one aktualnymi Akademickimi Wicemistrzyniami Polski. Wśród panów o zwycięstwo powalczą z pewnością Kamil Radzikowski i Marcin Szczechowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Turnieje otwarte

Plaża Wolności rozpoczęła się od turniejów kobiet i mężczyzn, w których każdy mógł wziąć udział. W piątek na boiskach w centrum Poznania rywalizowały 24 pary żeńskie. Pierwsze miejsce zajęły Kamila Płaczek z Jankowa Przygodzkiego i Gabriela Puławska z Poznania. W wielkim finale pokonały one reprezentantki pierwszoligowego Energetyka Poznań - Natalię Bogdanowicz i Barbarę Cembrzyńską. Na najniższym stopniu podium stanęły Justyna Kozłowska i Magdalena Pater. W turnieju męskim udział wzięły 32 pary z całej Polski. Wzięło w niej udział kilka par grających w Mistrzostwach Polski, ale też i halowy Mistrz Austrii i Wicemistrz Anglii. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli Sebastian Kaczmarek z Krotoszyna i Paweł Lewandowski z Wrocławia. Triumfatorzy pokonali Romana i Adama Andrysa dopiero na przewagi w tie breaku. Trzecie miejsce przypadło parze Michał Korycki (Przysucha) i Martin Chiniewicz (Warszawa). W meczu o brąz zrewanżowali się oni za wcześniejszą porażkę drużynie Przemysław Lisiecki i Marcin Wlazik z Wrześni.

Harmonogram wydarzeń znajduje się na stronie www.feniksplay.pl.

Wstęp na wszystkie dni festiwalu jest bezpłatny.