Poznań na półmetku cyklu CITY TRAIL

Trzeci bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu odbył się w sobotę, 16 grudnia. Solidna warstwa błota pokrywająca ścieżki nad Jeziorem Rusałka dała się biegaczom we znaki, ale nie zniechęciła 808 zawodników, którzy minęli linię mety. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior uczestniczyło 270 młodych adeptów biegania.

CITY TRAIL Poznań
CITY TRAIL Poznań

Zwycięzcą biegu został po raz drugi w sezonie Szymon Belgrau. Czas, w jakim pokonał dzisiaj 5-kilometrową trasę nad Jeziorem Rusałka to 15:48. Wśród pań triumfowała Agnieszka Stachowiak - dotychczas dwa razy trzecia na mecie. Dzisiejszy wynik 21-letniej zawodniczki to 18:02.

Kolejne biegi serii CITY TRAIL Poznań odbędą się: 27 stycznia, 24 lutego i 24 marca 2018. Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na kwiecień. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników.

Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.