Poznań otworzył siódmą ogólnopolską edycję CITY TRAIL!

W sobotę, 29 września nad Jeziorem Rusałka odbył się pierwszy z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań 2018/2019. Piękne jesienne słońce i dobra nawierzchnia sprzyjały szybkiemu bieganiu, co udowodniła zwyciężczyni zawodów - najlepsza biegaczka poprzedniej edycji - Malwina Dymek, która z czasem 17:14 wyrównała rekord trasy. Wśród mężczyzn zwyciężył Łukasz Nowak - olimpijczyk z Londynu, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym.

Start biegu
CITY TRAIL

Biegi CITY TRAIL odbywają się w Poznaniu od 2010 roku. Początkowo była to impreza lokalna pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. Od 2012 roku zawody mają wymiar ogólnopolski. Rozpoczęta dzisiaj edycja jest siódmą ogólnopolską i dziesiątą w Poznaniu.

Drugą lokatę wywalczyła Karolina Klupczyńska (19:44), a trzecia była Małgorzata Brok (19:46).

Najszybszym z mężczyzn był Łukasz Nowak, który po zakończeniu kariery chodziarskiej postanowił wykorzystać swój sportowy potencjał i zaczął startować w zawodach biegowych. Dzisiejszy czas Łukasza to 15:25. Drugi do mety dotarł Kacper Kwapiszewski (15:38), a trzeci był Krzysztof Stefanowicz (15:43).

W tegorocznej edycji zawodnicy startujący w CITY TRAIL mogą biegać charytatywnie. Oznacza to dodatkową wpłatę na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem - na ten moment zebrana kwota to blisko 28 000 zł.

Linię mety sobotniego biegu minęło 827 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 291 młodych adeptów biegania. Najmłodsi mogli nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji - m.in. kursu pierwszej pomocy w wydaniu dla dzieci.

Warto dodać, że w tym roku zawodach został wprowadzony limit miejsc - 1000 opłaconych karnetów na cały cykl i po 250 opłaconych pojedynczych startów (na każdy bieg oddzielnie). Liczba karnetów niemal wyczerpała się przed biegiem, więc pozostaje już tylko opcja rejestracji na pojedyncze imprezy, które odbędą się: 27 października, 24 listopada, 29 grudnia, 2 lutego i 2 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Poznań jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których odbywa się cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pozostałe to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.