Poznaniacy na podium Memoriału Fechmistrza Jana Pieczyńskiego w szermierce

24 lutego w hali sportowej AWF w Poznaniu odbył się III Puchar Polski seniorów we florecie kobiet i mężczyzn -  XL Memoriał Fechmistrza Jana Pieczyńskiego pod Patronatem JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

zawodniczki i zawodnicy z pucharami - grafika artykułu
zdj. Joanna Wieczorek, AZS-AWF Poznań

W imprezie wystartowało 57 zawodników i 59 zawodniczek z całej Polski.

We florecie kobiet dominowały Poznanianki, dwie zawodniczki KU AZS UAM Poznań po zaciętych walkach spotkały się w finale, w którym ostatecznie Marika Chrzanowska pokonała Julię Walczyk (15:9). Na 5 miejscu turniej zakończyła Hanna Łyczbińska a tuż za nią na miejscu 6 była Julia Chrzanowska.

We florecie mężczyzn świetnie zaprezentował się siedemnastoletni zawodnik Klubu AZS AWF Poznań Maciej Bem, który eliminując dużo starszych i bardziej utytułowanych zawodników dotarł do finału turnieju,  w którym uległ zawodnikowi Klubu Wrocławianie - Andrzejowi Rządkowskiemu. W finałowej ósemce uplasowało się jeszcze trzech zawodników Klubu  AZS AWF Poznań Bartosz Żurawski, Filip Kubiak oraz Szymon Kozłowski którzy odpowiednio zajęli miejsca 5,6 i 7.