Poznaniak medalistą Akademickich Mistrzostwach Świata

W miniony weekend w Szanghaju odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Do Szanghaju udała się 16-osobowa grupa zawodników i zawodniczek, którzy wywalczyli 3 medale: złoto i 2 srebrne.

zawodnicy z medalami - grafika artykułu

Srebro wywalczył poznański stypendysta - Mateusz Świętek (KW O4), który wraz z Patrykiem Przekopskim w kategorii męskich dwójek podwójnych dali się wyprzedzić jedynie osadzie z Włoch. Brąz padł łupem dwójki z RPA.

Po złoto w konkurencji jedynek wagi lekkiej sięgnęła Katarzyna Wełna. Na drugim stopniu podium uplasowała się również męska ósemka ze sternikiem. Damian Krawitowski, Adrian Pawłowski, Marcin Sobieraj, Bartosz Leszczyński, Filip Leszczyński, Jakub Dominiczak, Jakub Jankowski, Mariusz Kozioł i Filip Żuchowski. Wygrali Brytyjczycy, brązowe medale zdobyli Włosi.