Poznańscy zawodnicy na podium Pucharu Świata w Krav-Maga

W minioną sobotę i niedzielę, 3-4 grudnia w hali Pierre de Coubertin w Paryżu odbyły się zawody 4th Open International Krav-Maga, będące jednocześnie jedną z imprez cyklu Pucharu Świata w Krav-Maga. Kilkoro zawodników WSSW Polska wróciło z tej imprezy z medalami.

Poznańscy zawodnicy na podium Pucharu Świata w Krav-Madze w Paryżu - grafika artykułu
Poznańscy zawodnicy na podium Pucharu Świata w Krav-Madze w Paryżu

W weekendowej imprezie jako pierwsi zaprezentowali się zawodnicy w konkurencji technicznej. W ramach Senior Mix Polska barwy narodowe reprezentowali Kaja Tomaszewska i Robert Budny, którzy zajęli 2. miejsce, a także będący na trzeciej lokacie w końcowej klasyfikacji Nicole Wojdak i Szymon Kaszuba.

W dalszej części rywalizacji odbyły się zawody w ramach konkurencji Free Fight. Najlepiej spisał się Robert Budny, który zdobył 2. miejsce w kategorii Seniorzy  do 75kg. Finał przegrał 1 flagą (5 sędziów 3:2 dla przeciwnika z Paryża). W połowie pojedynek był przerwany i oponent Budnego trafił do lekarza. Po chwili walka była wznowiona, z tego też powodu werdykt wzbudził wiele kontrowersji. Szymon Kaszuba z kolei uplasował się na 3. miejscu w kategorii -85kg.

Na koniec miały miejsce walki w ramach Defense Fight. Najlepszy wynik osiągnęła Jagoda Domagalska, która zdobyła złoty medal w kategorii powyżej 70 kg. Poza nią dwóch poznańskich zawodników zajęło drugie lokaty: Nicole Wojdak w kategorii do 70 kg oraz Szymon Kaszuba w kategorii do 85 kg. Ze względu na zbyt małą liczbę zgłoszonych osób, odwołana została rywalizacja w kategorii Weteran do 95 kg, w której wziąć udzial miał Mariusz Ćwiąkała.

W załączniku zamieszczamy pełne rezultaty, opublikowane przez organizatora zawodów, wśród których można znaleźć infomacje o sukcesach pozostałych reprezentantów Polski na tej imprezie.