Poznański stypendysta brązowym medalistą Mistrzostw Świata w kajakarstwie

2 brązowe medale wywalczyli polscy zawodnicy w zakończonych w minioną niedzielę w Pietermaritzburg (Południowa Afryka) Mistrzostwach Świata w Maratonie Kajakowym.

medaliści na podium - grafika artykułu
źródło facebook Polish Canoe Marathon Team

W pierwszym dniu zmagań 3 miejsce zajęła Maja Szajdek. Drugiego dnia w wyścigu C1 u23 w biało-czerwonych barwach wystartowało dwoje zawodników Mateusz Borgieł i stypendysta Miasta Poznania Patryk Gluza. Po zaciętym wyścigu Gluza, zawodnik AZS AWF Poznań przypłynął na 3 miejscu. Patrykowi do pierwszego miejsca zdobytego przez reprezentanta Węgier - Bence Balazs Dori zabrakło 1 minuta 30 sekund. Drugi na metę dopłynął Portugalczyk Sergio Maciel. Drugi z Polaków przypłynął na 7 pozycji. W ostatnim dniu zawodów nasi zawodnicy ponownie weszli do łódki. Tym razem w duecie C2 seniorów na 26,2km. Polakom do miejsca na podium zabrakło 3 minuty i 49 sekund i zajęli ostatecznie 4. Miejsce. Wygrała osada węgierska, a podium uzupełniły 2 osady hiszpańskie. Gratulujemy!