Poznańskie medale na Mistrzostwach Europy we florecie

Doskonale spisały się florecistki Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podczas rozgrywanych w Płowdiw Mistrzostw Europy Juniorów we florecie. W turnieju indywidualnym brązowy medal zdobyła Julia Walczyk (AZS-UAM Poznań), natomiast drużyna z poznaniankami w składzie uplasowała się na drugim miejscu.

Polska drużyna z medalami - grafika artykułu
zdjęcie KU AZS-UAM Poznań

W drodze do medalu Julia Walczyk zwyciężyła w 3 kolejnych walkach eliminacyjnych i ćwierćfinałowych. Jednakże przegrana sprawiła, że Poznanianka musiała walczyć w walce o 3 miejsce z zawodniczką rosyjską  - Victorią Yusovą. W zaciętym pojedynku Polka nie dała szans swojej rywalce pewnie sięgając po brązowy medal.

Ostatniego dnia mistrzostw dorobek medalowy polskiej reprezentacji zwiększył się o srebro florecistek w Julią Walczyk i Julią Chrzanowską (KU AZS-UAM Poznań) w składzie. Polki, rozstawione z numerem, jeden do półfinału awansowały po zdecydowanym zwycięstwie nad Wielką Brytanią 45:31. Mecz o finał z reprezentacją Włoszek był bardzo wyrównany, jednak dwie ostatnie walki należały do Polek, które wygrały 38:36. W finale reprezentacja Polski uzupełniona o zawodniczkę IKS Leszno Renatę Tomczak i florecistkę Beatę Żurowską (Wrocławianie) nieznacznie uległa drużynie Rosjanek 35:38. Brąz wywalczyły Włoszki.

Warto dodać, że trenerem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej we florecie kobiet jest poznaniak - Paweł Kantorski.