Robert Budny i Szymon Kaszuba Brązowymi Medalistami Pucharu Świata Krav Maga

Poznański Klub - Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki jako reprezentacja Polski w składzie:  Robert Budny i Szymon Kaszubą zdobyli brązowy medal w kategorii "Seniorzy" w III Open International Krav Maga.

III Open International Krav Maga fot. WSSW
III Open International Krav Maga fot. WSSW

III Open International Krav Maga, który pełni rolę Pucharu Świata, odbyły się w dniu 15 kwietnia 2018r. w Narodowym Instytucie Judo w Paryżu. W zawodach wzięli udział reprezentanci wielu organizacji zrzeszających osoby trenujące Krav Maga na całym świecie.

Polska reprezentacja po kilku wygranych pojedynkach, przegrała walkę o wejście do ścisłego finału z reprezentacją Monako, która obecnie posiada tytuł Mistrza Świata. Tym samym ostatecznie biało-czerwoni uklasyfikowali się na trzecim stopniu podium.

Mistrzostwa polegały na demonstracji technik w dwuosobowych zespołach. Każda walka trwała 1,5 minuty. Podczas pokazów technicznych można było używać atrap noży i pałek oraz stosować techniki ręczne i nożne we wszystkich płaszczyznach. Rywalizowano w kategoriach wiekowy: kadeci, juniorzy, seniorki, seniorzy, weterani i "Open" (wszyscy). Startować można było w duetach żeńskich, męskich lub mieszanych (kobieta i mężczyzna).

Zawody zostały zorganizowane przez FFK przy wsparciu innych międzynarodowych organizacji zajmujących się szkoleniem Krav Maga. Sędziami zawodów byli delegaci, główni instruktorzy lub dyrektorzy wszystkich szkół i organizacji zgłoszonych do udziału w imprezie.

Gratulujemy!