Rywalizacja na Torze Poznań przy ekstremalnej aurze

Tor "Poznań" był w miniony weekend gospodarzem 5. i 6. rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 4. rundy Kia Lotos Race oraz 3. rundy Mistrzostw Polski Hour Race. Ponad 140 kierowców dzielnie zniosło zawody przy tropikalnej temperaturze.

wyścigi na Torze "Poznań" - grafika artykułu
Rywalizacja na Torze "Poznań" przy ekstremalnej aurze

W sobotę w najszybszej Dywizji 4, klasę pow. 3500 ccm wygrał Marcin Jedliński, przed Jarosławem Budzyńskim, a na trzecim miejscu uplasował się Dominik Kotarba-Majkutewicz. W klasie 3500 ccm zwyciężyła Małgorzata Rdest. W niedzielnym wyścigu najlepszy był Jarosław Budzyński, który po drugim zwycięstwie w klasie pow. 3500 ccm umocnił się na czele klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Za nim finiszował Marcin Jedliński, a trzeci ponownie był Dominik Kotarba-Majkutewicz. W klasie 3500 ccm najszybszy Dariusz Gałęzki, a za nim finiszowali Jakub Glasse i Małgorzata Rdest.

W klasie 1N swoje przodownictwo w klasyfikacji generalnej potwierdził dwukrotnie Adam Wielowiejski. Za nim dwa razy finiszowali Przemysław Kaźmierczak i Łukasz Trzeciak. Dwurotnie na czwartej pozycji był Maciej Garstecki, który w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsca za Wielowiejskim i Kaźmierczakiem.

W klasie 2, po raz piąty i szósty w tym sezonie wygrał Mikołaj Jóźwiak, który praktycznie wywalczył już tytuł mistrza kraju. Ciekawie jest w klasie 3, w której liderem jest Paweł Widawski, ale Karol Jodko-Kamiński po dwóch zwycięstwach w miniony weekend, traci do niego tylko cztery punkty.

Ciekawie  jest w klasyfikacji klasy 5 bowiem Obuchowski jest liderem klasyfikacji generalnej, ale depczą mu po piętach Mateusz Tokarski, Mateusz Bartkowiak  i Ratajczak.

W klasie 6 dwa zwycięstwa zapisał na swoim koncie Łukasz Rawecki i zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostaje Dawid Abramczyk. Przodownikiem w klasie 7 pozostaje Dariusz Sołtysiak. W klasie 8.1 po tytuł zmierza pewnie Konrad Tadla, natomiast w klasie 8.2 Kamil Osóbka.

W 4. rundzie Kia Lotos Race weekend należał zdecydowanie do Karola Urbaniaka, który wygrał oba wyścigi i przesunął się w klasyfikacji generalnej na drugą pozycję. Liderem cyklu pozostaje Michał Śmigiel. Kolejne miejsca zajmują: Filip Tokar, Konrad Wróbel, Marcin Jaros.

Ostatnie wyścigi samochodowe na Torze "Poznań" w tym sezonie obędą się w dniach 2-4 października.