Seniorzy będą mieli swoje igrzyska w pływaniu

We wtorek 12 grudnia w Termach Maltańskich odbędzie się pierwsza edycja Mistrzostw Poznania Seniorów w pływaniu. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

.
Logo POSiR

Seniorzy będą mieli do przepłynięcia 50 metrów stylem dowolnym. Klasyfikacja będzie przebiegać z podziałem na płeć i kategorie wiekowe: 60-65 lat oraz 66 lat i starsi. Organizatorzy ustalili limit startujących na 60 osób, jednak w trakcie zapisów musieli tę liczbę zwiększyć.

Dla najlepszych zawodników przewidziano atrakcyjne nagrody w postaci bonów towarowych i nagród rzeczowych. Na każdego uczestnika czeka także pakiet startowy, a w nim między innymi pamiątkowa koszulka, upominki od organizatorów i wejściówki na trzy godziny na część rekreacyjną Term Maltańskich dla zawodnika i dwóch przyprowadzonych przez niego kibiców. Ponadto zarejestrowani wcześniej kibice (seniorzy) po przyjściu na trybuny Term otrzymają bilety wstępu na inne poznańskie obiekty - pływalnię i do Groty Solnej Galos na Chwiałce. Wszystko po to, aby zaktywizować osoby powyżej 59 roku życia.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:30, a wręczanie nagród dla najlepszych na 10:30. Organizatorami wydarzenia są Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Termy Maltańskie.