Sezon wyścigowy rozpoczęty

Z udziałem ponad stu kierowców na Torze "Poznań", odbyła się 1. i 2. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 1. i 2. runda Mistrzostw Polski Pucharu 318 Is Cup PL oraz 1. runda Mistrzostw Polski Hour Race. Przez dwa dni kierowcy walczyli o pierwsze punkty w rywalizacji MP w 2017 roku.

. - grafika artykułu

W pierwszym dniu w klasie D4 3500 najszybszy był Jakub Glasse, a za nim finiszował Aleksander Wojciechowski. W drugim dniu triumfował Wojciechowski, natomiast Glasse zakończył rywalizację po pięciu okrążeniach. Z kolei w klasie D4 +3500 Jędrzej Szcześniak, wygrał obie rundy, wyprzedzając Radosława Kordeckiego.

W klasie 1 kolejność w obu rundach była taka sama: zwyciężył Tomasz Biernat, przed Mateuszem Ciesiółką. W klasie 2 po zaciętej walce triumfował Andrzej Pniok, przed Maciejem Szkudlarkiem - (strata 0,919 sek.), oraz Bartoszem Krysmannem (strata 1,683 sek.), a zwycięzca kwalifikacji Wojciech Klimecki nie ukończył rywalizacji. Drugiego dnia Szkudlarek zwyciężył, Krysmann był drugi, a trzeci finiszował Klimecki, który z powodu 30sek kary spadł z 1 na 3 lokatę. Tym razem wyścigu nie ukończył Pniok, który wygrał kwalifikacje.

W klasie 2 Picanto przez dwa dni o zwycięstwo walczyli trzej zawodnicy: Piotr Litwinowicz, Jan Antoszewski, Nikodem Wierzbicki. Dwa razy triumfował Litiwinowicz, przed Antoszewskim i Wierzbickim. W drugim dni Litwinowicz musiał ciężko pracować na wygraną, bo nad Antoszewskim miał tylko 1,135 sek. przewagi.

W klasie 3 w pierwszym dniu zdecydowanie najlepszy był Krzesimir Kwasiborski. Za nim walke o drugie miejsce stoczyli Jacek Cichopek oraz Mateusz Tokarski. Minimalnie lepszy był Cichopek (o 0,156 sek.). W drugim dniu zwyciężył Aleksander Robak, przed Kwasiborskim.

W drugim dniu zawodów w klasie 5 najszybszy był Jacek Cichopek, drugi Mateusz Tokarski, a trzeci Miłosz Matuszyk, a więc zawodnicy, którzy dzień wcześniej walczyli w klasie 3.

W klasie 6 w pierwszym dniu dystans najszybciej pokonał Mariusz Pricop, jednak został wykluczony, bo popełnił falstart. Zwycięzcą okazał się Bartłomiej Madziara, a drugi był Łukasz Rawecki. Drugiego dnia Mariusz Pricop nie popełnił już błędu i to on został zwycięzcą drugiej rundy, a za nim finiszowali Madziara i Rawecki.

W klasie 8, czyli Maluch Trophy na torze spotkali się starzy znajomi. W klasie 8.1 pierwszego dnia najlepszy był Mirosław Janduła, który minimalnie wyprzedził na finiszu (różnica 0,258 sek.) Michała Ghany, zwycięzcę klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu. Trzeci był Robert Zalewski. W drugiej rundzie triumfował Michał Szlachta, przed Zalewskim i Tomaszem Kozą. Ghany nie ukończył wyścigu.

W klasie 8.2 żaden z rywali od dłuższego czasu nie może pokonać Bartosz Idźkowskiego, który wygrał zdecydowanie obie rundy. W pierwszej na drugiej pozycji finiszował Kamil Osóbka, a w drugiej Oskar Klimek.

Wielkich emocji dostarczyła rywalizacja w mistrzostwach Polski Pucharze 318 Is Cup PL. Kierowcy toczyli twardą, bezpardonową walkę o zwycięstwo. W pierwszym dniu najszybszy był Szymon Rajczak, który wyprzedził Pawła Malczaka oraz Mikołaja Jóźwiaka. W drugim dniu walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich chwil. Na ostatnim okrążeniu na czoło wysunął się Malczak i pokonał Rafała Kazanę, a trzeci był, podobnie jak dzień wcześniej Jóźwiak.

Ciekawie było podczas wyścigu godzinnego. Tutaj najlepsi byli Mariusz Urbański i Mariusz Miękoś jadący lamborghini huracan, którzy wyprzedzili Adama Rzepeckiego oraz duet Radosław Kordecki - Sebastian Mielcarek.

Tradycyjnie najlepsi kierowcy w poszczególnych klasach otrzymali puchary, a wręczali je m.in. Marzena Wodzińska - członek zarządu województwa wielkopolskiego oraz Robert Werle - prezes Automobilklubu Wielkopolski.

Tymczasem Automobilklub Wielkopolski zaprasza już na kolejne wyścigowe emocje na Torze "Poznań". W dniach 9-11 czerwca 2017 roku odbędą się: 4. i 5. runda FIA CEZ Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, 3. runda Kia Lotos Race, 3. i 4. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski i 2. runda Mistrzostw Polski Hour Race.