Siatkarskie emocje na Warta Cup 2018

Po bardzo zaciętych rozgrywkach w ramach Plaży Wolności nadszedł czas na kolejny turniej siatkówki plażowej organizowany przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Już w sobotę i niedzielę 7-8 lipca w Oddziale POSiR Rataje na Os. Piastowskim ponad setka zawodników i zawodniczek z całej Polski weźmie udział w turnieju Warta Cup 2018.

fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek

Polska siatkówka plażowa przeżywa właśnie swoje pięć minut. W miniony weekend Piotr Kantor i Bartosz  Łosiak wygrali World Tour w Warszawie, a Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska zostały wicemistrzyniami Mistrzostw Europy do lat 20. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na rozegranie zawodów, w których udział wezmą zarówno amatorzy jak i zawodowcy.

W sobotę kibice będą świadkami rywalizacji 32 par męskich, w niedzielę odbędą się rozgrywki żeńskie dla 24 drużyn. Faworytami do zwycięstwa wydają się być Dariusz Tkaczuk i Tomasz Wierzbicki z Wrocławia -  trzynasta para ostatnich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Stali bywalcy poznańskich turniejów na pewno będą chcieli zaprezentować się dużo lepiej niż na Plaży Wolności, w której zajęli dopiero 5 miejsce. Ich najpoważniejszymi rywalami będą zapewne Tomasz Jaroszczak (Poznań) i Tomasz Kotecki (Września). Drużyna z Wielkopolski kroczy ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa. W miniony weekend pokonała nawet reprezentanta Polski Dawida Konarskiego oraz znanego z występów w ekstraklasie Łukasza Owczarza. Pozostali zawodnicy reprezentują bardzo zbliżony poziom, co wróży wielkie sportowe emocje.

Wśród pań głównymi pretendentkami do tytułu będą Kamila Płaczek i Gabriela Puławska. Wielkopolanki były bezkonkurencyjne na Plaży Wolności i z pewnością podczas Warta Cup będą chciały powtórzyć ten sukces. Na ich drodze staną między innymi Aleksandra Elko z Joanną Moczko, które w minionym sezonie reprezentowały pierwszoligowe Uni Opole. W gronie faworytek wymienić należy również Młodzieżowe Mistrzynie Polski - Weronikę Antczak i Klaudię Prządkę. Na liście zgłoszeń nie brakuje również utalentowanych siatkarek z Poznania, które dostarczą wiele emocji miejscowym kibicom. Zarówno kobiety jak i mężczyźni rywalizować będą o 1500 złotych oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Warta Cup 2018 jest kluczową eliminacją do wielkiego finału - Chwiałka Open 2018. W dniach 4 i 5 sierpnia na boiskach basenu letniego przy ulicy Spychalskiego zmierzą się po 24 pary z najlepszymi wynikami uzyskanymi na Plaży Wolności i Warta Cup. Łączna pula nagród w całym cyklu wynosi ponad 12000 złotych. Każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się między innymi profesjonalna koszulka lub top zawodniczy. Komplet informacji o turniejach siatkówki plażowej organizowanych przez POSiR znajduje się na stronie www.chwialkaopen.posir.poznan.pl.

Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Warta Cup 2018:

7 lipca, godz. 9.00 - turniej męski

8 lipca, godz. 9.00 - turniej żeński

Miejsce:

Oddział POSiR Rataje

Os. Piastowskie 106a

fot. B. Guziałek