Siatkówka - półfinał turnieju juniorek o Mistrzostwo Wielkopolski

W niedzielę 8 stycznia w Pile odbył się półfinałowy turniej piłki siatkowej juniorek. W turnieju zagrały drużyny: PTPS Piła, SKF Politechnika Poznańska oraz UKS Śmigiel. Zespoły grały systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów. Najlepsza z ekip uzyskiwała awans do finału Mistrzostw Wielkopolski, druga drużyna turnieju wchodziła do gry o miejsca 4-6, czyli baraż o finał, a ostatnia ekipa turnieju rozegra jeszcze turniej o miejsca 7-9. Po zaciętych pojedynkach najlepszą okazała się drużyna pilskiego klubu. Poznańskie siatkarki zajęły w turnieju drugie miejsce.

Półfinał turnieju siatkówki Mistrzostw Wielkopolski

Podopieczne Przemysława Wodzienia udział w turnieju w Pile rozpoczęły od spotkania z UKS Śmigiel. Poznańskie siatkarki zaczęły bardzo dobrze i wygrały 25:13 obejmując prowadzenie w całym spotkaniu 1:0. W kolejnej odsłonie nasze zawodniczki zagrały jeszcze lepiej i wygrały 25:6. Trzecia i zarazem ostatnia partia to wygrana zawodniczek Wodzienia 25:19 i w całym spotkaniu 3:0.

Spotkanie Poznań - Piła było bardzo wyrównane. O porażce 0:3 poznańskich siatkarek zdecydowały detale, a drużyna pomimo porażki pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Finiszując, zawodniczki Wodzienia zajęły drugie miejsce w turnieju.

Taki wynik sprawia, że drużyna SKF Politechniki Poznańskiej zagra w turnieju barażowym o prawo gry w finale rozgrywek ligowych. Tym samym zawodniczki awansowały do najlepszej szóstki zespołów w rozgrywkach.

Jest to historyczny wynik dla klubu, bowiem do tej pory w ciągu ośmiu lat startów w tej kategorii wiekowej siatkarki SKF, nigdy nie były klasyfikowane wyżej, niż na 7 miejscu w rozgrywkach ligowych.