Sport jest piękny - Aleksandra Kowalczuk (OŚ AZS Poznań)

Sport jest piękny to wyjątkowa seria sesji zdjęciowych pokazująca sylwetki poznańskich sportowców w niestandardowych ujęciach. Celem akcji jest przede wszystkim promocja samych zawodników oraz klubów, w których występują. Akcja została przygotowana przez Wydział Sportu UMP oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Za make-up oraz wykonanie sesji zdjęciowych odpowiada Face Fabric. 

Aleksandra Kowalczuk (OŚ AZS Poznań) fot. Face Fabric
Aleksandra Kowalczuk (OŚ AZS Poznań) fot. Face Fabric

Aleksandra Kowalczuk (OŚ AZS Poznań):

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z taekwondo?

Moja przygoda z taekwondo zaczęła się w wieku 12 lat. Zawsze byłam ruchliwym dzieckiem, trenowałam już parę sportów, ale wszystko rekreacyjnie. W końcu rodzice zapisali mnie na gimnastykę sportową, gdzie trenerka po pierwszym treningu stwierdziła, że się nadam. Poszłam na pierwszy trening i trenuję do dziś.

2. Dlaczego warto uprawiać taekwondo?

Taekwondo jest bardzo wymagającym sportem i właśnie przez to uczy dyscypliny i samodzielności.

3. Dlaczego Poznań jest dobry miejscem by je trenować?

Odkąd trenuję w Poznaniu zauważyłam ogromny progres w tym co robię. Na sali, która została niedawno wyremontowana, trenuje się świetnie. Mamy odpowiedni sprzęt do treningów i naprawdę świetną ekipę, która jest już jak rodzina.

4. Sport jest piękny, ponieważ...

 ...pozwala spojrzeć na siebie z całkowicie innej perspektywy, odkryć swoje zarówno mocne jak i słabe strony. Dzięki wyjazdom, zwiedziłam już naprawdę wiele miejsc na ziemi, a jeszcze dużo przede mną.

5.Moje największe sukcesy w dotychczasowej karierze to:

Złoty medal mistrzostw Europy Seniorów 2018

Złoty medal World Grand Prix Roma 2018

Złoty medal World Grand Prix Moscow 2018