Spotkanie Prezydenta Miasta z zawodniczkami Polonii Poznań

Sezon 2017/2018 był bardzo udany w wykonaniu piłkarek Polonii Poznań. Zawodniczki grające w grupie północnej I ligi spisały się znakomicie wygrywając 11 z 16 spotkań, co pozwoliło im zająć 1. miejsce i wywalczyć awans do Ekstraligi.

Spotkanie Prezydenta Miasta z zawodniczkami Polonii Poznań
Spotkanie Prezydenta Miasta z zawodniczkami Polonii Poznań

Pomimo dobrego bilansu i równej gry przez cały sezon piłkarki o awans musiały bić się do ostatniej kolejki. Wszystko rozstrzygnęło się 27 maja kiedy to Polonia Poznań pokonała w meczu wyjazdowym drugą drużynę Medyka Konin. Kobieca sekcja piłkarska w TS Polonii Poznań powstała w roku 2009. Zawodniczki przez 8 lat występowały na poziomie I ligi. Dzięki awansowi Polonii, po raz pierwszy od 12 lat, poznański zespół zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej (poprzednio Atena Poznań). 

9 czerwca na obiekcie sportowym przy ul. Harcerskiej 5 osobiście pojawił się Prezydent Miasta Poznania Pan Jacek Jaśkowiak by pogratulować zawodniczkom wywalczonego awansu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele klubu oraz rady osiedla. Prezes Maciej Wąsikiewicz zaznaczył, że wsparcie miasta i sponsorów pomaga realizować klubowi zakładane cele. Prezydent Miasta podkreślił rolę sportu nie tylko w aspekcie zdrowotnym, ale też w kształtowaniu właściwych postaw. Docenił również zawodniczki i sztab trenerski wręczając drobne upominki. Piłkarki Polonii zrewanżowały się wręczając Prezydentowi specjalną piłkę z podpisami zawodniczek. 

Polonia Poznań to jeden ze starszych klubów piłkarskich w Poznaniu, który powstał w 1921 roku. W klubie oprócz zespołów seniorskich trenują także grupy młodzieżowe - zarówno chłopców jak i dziewczynek. Miasto Poznań wspiera działalność klubu Polonia poprzez dofinansowanie w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu czy udziału czołowych zespołów w rozgrywkach ligowych. Obiekt przy ul. Harcerskiej jest terenem miejskim i miasto ma już plan na jego modernizację. Na remont boiska głównego, budowę boiska treningowego, zainstalowanie ogrodzenia i oświetlenia oraz budowę odpowiendniego zaplecza przeznaczone zostanie ponad 4 000 000 zł.