Spotkanie Prezydenta z żużlowcami

27 lutego w Sali Malinowej Urzędu Miasta Poznania odbyło się spotkanie przedstawicieli klubu żużlowego PSŻ Poznań z Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania pana Jędrzeja Solarskiego oraz Dyrektor Wydziału Sportu panią Ewą Bąk.

.
Spotkanie Prezydenta z żużlowcami

W sali Malinowej Urzędu Miasta Poznania pojawiło się 10 zawodników klubu żużlowego, w tym m.in. kapitan zespołu Marcel Kajzer, trener zespołu Tomasz Bajerski oraz prezes PSŻ Poznań Arkadiusz Ładziński.

W pierwszej części spotkania Prezydent Solarski podkreślił, że cieszy się iż w Poznaniu jest drużyna żużlowa, która startuje w rozgrywkach i gromadzi kibiców na poznańskim Golęcinie.  Od powrotu do 2 ligi PSŻ Poznań otrzymuje dofinansowanie z miasta na start w rozgrywkach. Zastępca Prezydenta zaznaczył jednak by klub się systematycznie rozwijał i funkcjonował na coraz wyższym poziomie, ważne jest pozyskiwanie środków z innych źródeł.

Następnie prezes Arkadiusz Ładziński przedstawił zgromadzonych w Sali Malinowej zawodników oraz opowiedział o planach na nadchodzący sezon. Nie ukrywał, że planem PSŻ Poznań jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Wręczył również pamiątkowe koszulki i oficjalne maskotki. Poinformował też o akcji promocyjnej, którą klub skierował do wszystkich poznańskich przedszkolaków (w ramach swoich działań PSŻ przekazało 15 tysięcy kolorowanek dla dzieciaków z publicznych przedszkoli w Poznaniu).

Rozgrywki 2 ligi żużlowej ruszają pod koniec marca. PSŻ Poznań sezon zainauguruje meczem wyjazdowym z Kolejarzem Opole. Na pierwszy mecz przed własną publicznością żużlowcy wyjadą w niedzielę 14 kwietnia, a rywalem będzie zespół Polonii Bydgoszcz.