Startuje cykl CITY TRAIL

6 miesięcy, 6 biegów, wszystkie na tej samej, 5-kilometrowej trasie nad Jeziorem Rusałka. Tak w ogromnym skrócie można opisać cykl zawodów Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu. Pierwszy bieg dziewiątej już edycji w najbliższą sobotę, 21 października. Cykl potrwa do 24 marca. Zapisy trwają na www.citytrail.pl. Spóźnialscy, którzy nie zarejestrują się przez stronę, mogą to zrobić w dniu imprezy.

CITY TRAIL
CITY TRAIL

Początek cyklu CITY TRAIL to imprezy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. Pierwsze zawody odbyły się 9 stycznia 2010 roku. Od początku biegi są rozgrywane w przełaju, na dystansie 5 km. Zawody odbywają się przez cały sezon na tej samej trasie - nad Jeziorem Rusałka.

Formuła imprez jest bardzo prosta: przychodzisz na zawody, odbierasz numer startowy i chip do pomiaru czasu, rozgrzewasz się, biegniesz, odpoczywasz popijając izotonik lub ciepłą herbatę i chrupiąc regeneracyjną przekąskę, wracasz do domu. Jeśli dobrze pójdzie całość nie zajmie więcej niż 2 godziny. Do tego w momencie przekroczenia progu domu, na stronie cyklu są już wyniki, a niedługo potem pierwsze pamiątkowe zdjęcia. Warto dodać, że CITY TRAIL to zawody dosłownie dla każdego - organizatorzy nie przewidują limitu czasu na pokonanie trasy.

Prosta formuła łączy się także z niską opłatą startową. Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu. Inna możliwość to zapisy na pojedyncze biegi - start w jednej imprezie to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 29 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Nieodłącznym elementem CITY TRAIL są biegi dla dzieci i młodzieży. Tutaj uczestnicy są podzieleni na 5 kategorii wiekowych i biegają na dystansach od 300 m do 2 km. W przypadku zawodów dla dzieci karnet sześciu biegów kosztuje 20 zł, a pojedynczy start - 5 zł. Połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

W każdym biegu obowiązuje identyczny plan minutowy. O godz. 8:30 rusza biuro zawodów, od godz. 9:30 trwa rywalizacja najmłodszych biegaczy, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km.

Terminy imprez sezonu 2017/2018:

  • 21 października
  • 18 listopada  
  • 16 grudnia
  • 27 stycznia
  • 24 lutego
  • 24 marca