Sukces poznańskich hokeistów na arenie krajowej

Podwójny sukces na arenie krajowej odniosły drużyny młodzieżowe KS WARTA Poznań w rozgrywkach krajowych hokeja halowego.

Grupa dzieci z trenerem na tle bramki - grafika artykułu
Zdj. KS Warta Poznań

W dniach 4-5 marca w Poznaniu odbyły się Finały Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Hokeju na trawie (chłopcy do 16 lat). W turnieju brały udział drużyny,  które w swoich okręgach zajęły 1 i 2 miejsce i tak z Wielkopolski były to KS WARTA Poznań oraz KS Stella Gniezno, z Kujawsko-Pomorskiego Jedynka Żnin oraz LKS Rogowo, ze Śląskiego KKS Kolejarz Gliwice i HKS Siemianowiczanka.

Po zaciętych meczach drużyna zielonych pod dowództwem trenera Hieronima Stawujaka zdobyła drugie miejsce i tytuł Wicemistrza. Poznaniacy wygrali 4 z 5 meczy, a 1 spotkanie zremisowali. Jedynie różnica bramek zadecydowała o ostatecznej kolejności zajętych miejsc.
W dniach 18 lutego oraz 25-26 lutego odbyły się rozgrywki Halowych Mistrzostw Polski Hokeja na trawie juniorów (chłopcy do lat 18). W turniejach brało udział 7 drużyn z całego  kraju. Drużyna KS WARTA wygrała cztery z sześciu meczy zdobywając 12 punktów i zajmując w klasyfikacji trzecie miejsce. Drużyna juniorów pod dowództwem trenera Michała Wachowiaka zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal. Klasyfikacja końcowa mistrzostw: