Sukcesy poznańskich zapaśniczek i zapaśników w ostatni weekend

Od 9 do 11 listopada w miejscowości Bilawa (woj. Dolonośląskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w Zapasach Kobiet. Aż trzy poznańskie zapaśniczki wywalczyły medale.

Pierwsze miejsce w kat. 62kg. zajęła Nicola Wasilewska (WZS WKS Grunwald) pokonując w finale Alicję Nowosad z Chełmna. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Maja Kmiecik z KS Sobieski Poznań kat. 33kg. Na trzecim miejscu podium stanęła Wiktoria Jagodzińska (KS Sobieski Poznań) kat 39kg.

Natomiast w dniach 10 do 11 listopada w Tyszowcach (woj. Lubelskie) odbył się Puchar Polski Młodzików w Sumo. Z bardzo dobrej strony zaprezentował Poznaniak Tymoteusz Osiński zajmując trzecie miejsce w kt.60kg. z klubu KS Sobieski Poznań.

Warto zaznaczyć, iż sumici z Piątkowa co roku zajmują wysokie miejsca w zawodach krajowych jak i zagranicznych.

Zawodniczki i zawodnicy ćwiczą w ramach MCS dofinansowanych ze środków Wydziału Sportu UMP.

Wszystkim Poznańskim zawodnikom gratulujemy!