Święto piłki ręcznej na Newtona

Tak mocnej obsady Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej organizowanego przez klub MKS Poznań nie było od lat. Dwóch mistrzów Polski, liderzy rozgrywek wojewódzkich w swoich kategoriach wiekowych, reprezentanci kraju i trenerzy z doświadczeniem w Superlidze.

Piłka ręczna na Newtona - grafika artykułu
Piłka ręczna na Newtona

16 grudnia w hali Szkoły Podstawowej nr 72 w Poznaniu odbył się XXVI Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej. Przez blisko 10 godzin 8 drużyn rywalizowało o okazały puchar za pierwsze miejsce. Na wszystkich uczestników czekały nagrody przygotowane przez sponsorów oraz organizatorów.

Najpierw w grupach 4-zespołowych, a potem o miejsca młodzi adepci popularnego szczypiorniaka walczyli o każdy metr boiska. W grupie A bezkonkurencyjna okazała się Anilana Łódź, na którą w finale czekało Wybrzeże Gdańsk. Drugie miejsca w swoich grupach zajęli MKS Poznań i Spartakus Buk. W meczu o piąte miejsce Moto Jelcz Oława zmierzyła się z Nielbą Wągrowiec, a pojedynek o miejsce siódme stoczyli Ostrovia i Wolsztyniak.

Cały turniej bezapelacyjnie wygrali podopieczni Adama Jędraszczyka z Łodzi. Dość powiedzieć, że Anilana wszystkie swoje spotkania rozstrzygała pokonując rywala różnicą przynajmniej 10 bramek, a w finale ograła wybrzeże Gdańsk aż 28:13. Dużo więcej emocji było w spotkaniu o trzecie miejsce, w którym MKS Poznań pokonał po serii rzutów karnych Spartakusa Buk 17:15. Piąte miejsce zajęli zawodnicy z Oławy, na szóstym miejscu zameldowała się Nielba Wągrowiec, a w pojedynku o miejsce siódme Ostrovia pokonała Wolsztyniaka Wolsztyn.

Najlepszym zawodnikiem XXVI Młodzieżowego Turnieju został wybrany reprezentant zwycięskiej Anilany Łódź - Piotr Jędraszczyk, najlepszym strzelcem zdobywca 26 bramek Kacper Napierała ze Spartakusa Buk, a najlepszym bramkarzem MKSowy Krzysztof Mańczak.

Turniej był sprawdzeniem młodzieży urodzonej w roku 2001 pod kątem naboru do szkolenia centralnego w przyszłym roku. Sobotnia impreza była pożegnaniem z piłką ręczną w tym roku zespołu juniora młodszego.