Udane starty poznańskich zapaśników

Udanie w minioną niedzielę 7 września zakończyły się zawody w jakich uczestniczyli zapaśnicy KS Sobieski Poznań.

.
zdj. KS Sobieski Poznań

W Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Stargardzie (styl klasyczny i zapasy kobiet) złoty medal w kat. 27 kg zdobył Olaf Nowicki. W swojej kategorii okazał się najlepszy zwyciężając w znakomitym stylu wszystkie swoje pojedynki z zawodnikami z Koszalina, Stargardu i Poznania.

II miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli nasi zawodnicy w Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego  (styl klasyczny). Poznańscy zapaśnicy w tym międzynarodowym gronie wywalczyli 3 złote medale: Michał Wojciechowski (38 kg), Olgierd Nowicki  (42 kg), Krzysztof Szukała  (62 kg). Po letnich zgrupowaniach zagranicznych i obozach krajowych zawody w Trzcielu były pierwszą okazją dla młodych adeptów zapasów do zaprezentowania swoich umiejętność.

Warto dodać, że wszyscy zawodnicy trenują w ramach MCS - programu dofinasowanego ze środków Wydziału Sportu UMP.