Udany weekend poznańskich zapaśników

Sukcesami organizacyjnymi i sukcesami na zapaśniczych matach może pochwalić się KS Sobieski Poznań.

. - grafika artykułu
Zdjęcia Andrzej Słąbęcki /Ewelina Jaśkowiak.

W sobotę 13 kwietnia na matach KS Sobieski Poznań stawiło się 130 zawodniczek i zawodników z 8 klubów z całej Wielkopolski. Wielkanocny turniej po raz kolejny zgromadził liczną grupę miłośników zapasów którzy rywalizowali w 3 kategoriach -  stylu klasycznym, zapasach kobiet i mini zapasach dla dzieci. Na matach nie brakowało zaciętych walk i emocji które udzielały się zarówno rodzicom jak i zawodnikom. W tym zacnym gronie KS Sobieski Poznań zajął I miejsce w klasyfikacji drużynowej (zapasy styl klasyczny) oraz II miejsce w zapasach w stylu wolnym.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu z budżetu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Podczas gdy niektórzy zawodnicy rywalizowali w Poznaniu juniorzy klubu z osiedla Sobieskiego w dniach 12 - 14 kwietnia walczyli o medale w Międzyzdrojach w ramach Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet.

Poznaniacy w sumie zdobyli trzy medale. Na najwyższym stopniu podium w kat. 97 kg stanął Dawid Zakrzewski. W kat. 92 kg brązowy medal zdobył Waldemar Zamiar. Te wyniki zadecydowały o zajęciu III miejsca w klasyfikacji drużynowej.  Brązowy medal w zapasach kobiet wywalczyła w kat. 76 kg Weronika Szukała co pozwoliło zająć również III miejsce w klasyfikacji drużynowej.