W Arenie wystartowały zawody Sportowego Zajączka

Jak co roku, nieco przed czasem do Poznania zagląda wielkanocny Zajączek, by towarzyszyć przedszkolakom w sportowych zmaganiach. Na starcie XVII edycji zawodów Sportowego Zajączka organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji stanęło w tym roku prawie 1000 dzieci z czterdziestu przedszkoli. Zawody trwają cztery dni: od poniedziałku 1 kwietnia do czwartku 4 kwietnia, a miejscem wydarzenia jest Hala Widowiskowo-Sportowa Arena.

Sportowy Zajączek
fot. POSiR

Na zawodach panuje atmosfera rywalizacji, ale także dobrej zabawy. Razem z przedszkolakami w konkurencjach bierze udział Zajączek, który dopinguje najmłodszych i nagradza ich sportowe osiągnięcia. A oprócz torów przeszkód, wyścigów, slalomów i konkurencji dostosowanych do umiejętności najmłodszych uczestników na spotkaniu z Zajączkiem nie brakuje zajęć artystycznych. Przedszkolaki tańczą, uczą się piosenek i wykonują ozdoby świąteczne w czasie warsztatów plastycznych.

Przedszkolaki walczą o nagrody dla swoich przedszkoli. Placówki uczestniczące w zawodach otrzymają sprzęt sportowy i zabawki. Dodatkowo każdy uczestnik Sportowego Zajączka dostanie koszulkę oraz słodki upominek.

Małym sportowcom można kibicować jeszcze w we wtorek, środę i czwartek w godzinach od 10.00 do 13.30. Zawody są finansowane z Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Inicjatorem Sportowego Zajączka jest Dyrektor Wydziału Sportu UMP pani Ewa Bąk.