Waterpolo Poznań wicemistrzem Polski w piłce wodnej!

Po raz trzeci w historii klubu seniorzy Waterpolo Poznań zdobyli srebrny medal Ekstraklasy piłki wodnej. Tytuł wicemistrza Polski przyniosło poznaniakom wczorajsze rewelacyjne zwycięstwo 5:10 nad zespołem OCMER UŁ ŁSTW. Mistrz kraju z ubiegłego sezonu zakończył tegoroczne rozgrywki dopiero na 3 miejscu. Natomiast złoty medal powędrował w tym roku do Arkonii Szczecin.

zawodnicy z medalami - grafika artykułu
Waterpolo Poznań_OCMER1_fot. P. Rychter

O kolejnym srebrze dla poznańskich waterpolistów zadecydował ostatni, 10 wyjazdowy dwumecz Ekstraklasy. Pierwsze spotkanie na basenie Uniwersytetu Łódzkiego miało bardzo dramatyczny przebieg. Zespół gospodarzy po pierwszej kwarcie objął prowadzenie 1:0. W kolejnych 8 minutach łodzianie strzelili kolejne 3 gole, tracąc tylko 2 bramki. Początek 3 kwarty należał do piłkarzy Waterpolo Poznań, którzy doprowadzili do remisu 4:4. Na 4 minuty przed końcem spotkania obie drużyny miały po 6 bramek, a o ostatecznym zwycięstwie gospodarzy zadecydował 30 sekund później strzał Marcina Piątka. Ostatnie akcje nie zmieniły wyniku sobotniego meczu. Łodzianie wygrali 7:6 i przed niedzielnym rewanżem mieli już tylko punkt straty do poznaniaków. Najlepszymi graczami spotkania wybrano bramkarzy obu drużyn - Pawła Handze i Jana Szabłowskiego. Gole dla Waterpolo Poznań zdobyli: Tomasz Różycki i Paweł Wielogórski (po 2), Maciej Mruk oraz Bartłomiej Kowalewski (po 1).

Poznańscy piłkarze wodni wyciągnęli wnioski z sobotniej porażki i dzień później pokazali, która z drużyn naprawdę zasługuje na tytuł wicemistrzowski. Po świetnych akcjach w 1 kwarcie pewnie objęli prowadzenie 1:4. Do końca meczu tylko zwiększali swoją przewagę i wygrywali z OCMER UŁ ŁSTW aż 10:5. MVP spotkania wybrano tym razem najlepszego strzelca poznaniaków Bartłomieja Kowalewskiego, który zdobył w rewanżu 4 gole, oraz Piotra Piątka z Łodzi. Pozostałe bramki dla Waterpolo Poznań strzelili Rafał Bocheński i Tomasz Różycki (po 2) oraz Oskar Szymonik i Jakub Goździak (po 1).

Dwumeczem w Łodzi drużyna seniorska Waterpolo Poznań zakończyła tegoroczny sezon Ekstraklasy, ale jej zawodników będzie można podziwiać w Termach Maltańskich w pierwszym dniu wakacji. W sobotę, 25 czerwca z okazji obchodów 60 rocznicy Poznańskiego Czerwca '56 na własnym basenie zagrają mecz przyjaźni z zespołem Waterpolo z Budapesztu.