Wioślarskie Mistrzostwa Europy 2020 w Poznaniu

Właśnie zakończyły się wioślarskie Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Glasgow. Podczas imprezy zapadła decyzja, że w 2020 roku wioślarze powalczą o medale Mistrzostw Europy na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

źródło:WRC U23 facebook fot. Adam Nurkiewicz
źródło:WRC U23 facebook fot. Adam Nurkiewicz

W Szkocji Polscy wioślarze zdobyli 4 medale. Złoto zdobyła czwórka podwójna kobiet w składzie Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska i Marta Wieliczko. Brązowy medal zdobyła również żeńska czwórka bez sternika: Monika Chabel, Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz i Joanna Dittmann.

Na 3. miejscu uplasowała się także czwórka podwójna panów w składzie: Dominik Czaja, Szymon Pośnik, Maciej Zawojski oraz Wiktor Chabel (Posnania Poznań, sportowy Stypendysta Miasta Poznania). Czwarty, srebrny medal wywalczyły Joanna Dorociak i Weronika Deresz w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej. 

Zdobyte medale w Glasgow to nie jedyne dobre wieści ze Szkocji. Po zakończeniu mistrzostw prezes PZTW Ryszard Stadniuk ogłosił, że gospodarzem Mistrzostw Europy w 2020 roku będzie Poznań. Poprzednio w Poznaniu wioślarze o prymat na Starym Kontyncencie walczyli w 2007 i 2015 roku.

To kolejne duże międzynarodowe zawody, które odbędą się na Torze Regatowym Malta. W ubiegłym tygodniu w Poznaniu rywalizowowali zawodnicy w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, a już w 2019 roku Poznań będzie gościł najlepszych wioślarzy podczas rywalizacji w ramach Pucharu Świata.