WKS Grunwald Poznań organizatorem Halowych Klubowych Mistrzostw Europy

11 maja w Mińsku na Białorusi odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej EHF, która ostatecznie zdecydowała, komu powierzyć organizację "Halowych Klubowych Mistrzostw Europy grupy A" w dniach 14-16.02.2020. Wybór padł na Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.

Hokeiści Grunwaldu Poznań fot. WKS Grunwald Poznań
Hokeiści Grunwaldu Poznań fot. WKS Grunwald Poznań

Powierzenie organizacji oraz obowiązków gospodarza najważniejszego turnieju w męskim hokeju na trawie w odmianie halowej, jest okazaniem dużego zaufania dla poznańskiego klubu, a także docenieniem osiągnięć sportowych hokeistów na trawie klubu WKS "Grunwald" Poznań.

Trzydniowe zawody zostaną rozegrane w hali sportowej CityZen przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu. Turniej będzie dla społeczności miasta Poznania i wszystkich sympatyków hokeja na trawie w Polsce najważniejszym wydarzeniem sportowym w lutym, gdyż zawody sportowe rangi Halowej Ligi Mistrzów nie były dotąd rozgrywane ani w Poznaniu, ani w innym polskim mieście.

Organizatorzy dołożą wszelkich starań aby goszczące w Poznaniu reprezentacje z Austrii, Belgii, Białorusi, Hiszpanii, Niemiec, Rosji i Szwecji mogły rozegrać fantastyczny turniej i zabrać ze sobą jak najlepsze wspomnienia. Rozgrywki te gwarantują niezwykle wysoki poziom sportowy, gdyż wystąpi w nich osiem najlepszych drużyn klubowych Europy.