Wracają rozgrywki Grand Prix Amatorów

Po zimowej przerwie w sobotę 10 marca wznowione będą rozgrywki Grand Prix Amatorów. GPA to cykl zawodów halowych, na poznańskiej Woli, który cieszy się olbrzymią popularnością wśród jeźdźców. W trzech jesiennych konkursach zaliczanych do GPA wzięło udział 60 zawodników.

GPA
GPA

Po trzech kwalifikacjach na prowadzeniu tabeli są ex aequo Anna Wiącek i Wojciech Słomski. Trzecie miejsce zajmuje Oliwia Jach. Nikt jednak nie może być pewny końcowego sukcesu, bo przed jeźdźcami jeszcze dwa konkursy kwalifikacyjne (liczą się trzy najlepsze wyniki z pięciu konkursów kwalifikacyjnych) i finał, gdzie konkursy mnożone są razy dwa.

W najbliższą sobotę zawody, konkursami dla dzieci na kuchach, rozpoczną się w hali Hipodromu Wola o 9.00. Grand Prix Amatorów zostanie rozegrane około 13.00. Po nim w programie są jeszcze cztery konkursy w ramach zawodów regionalnych. Tu formę swoich młodych koni sprowadzać będą profesjonalni jeźdźcy między innymi: Paweł Warszawski (SJ Baborówko), Łukasz Brzóska (KJ Abrasives Group)  i Wojciech Dahlke (od tego sezonu KJ Sokół Damasławek).

Kolejne zawody GPA rozegrane zostaną 24 marca, a finał 7 kwietnia.