X Poznański Maraton im. Macieja Frankiewicza wygrywa Samson Kimeli Chebii

Zwycięzcą  X Poznańskiego Maratonu im. Macieja Frankiewicza został Kenijczyk Samson Kimeli Chebii z wynikiem 2h19m14s. Tuż za nim do mety dobiegli jego rodacy Abraham Yilma Belete (2h21m57s), Frimin Kiplagat Kiphoge oraz Elisha Kiprotich Sawe (obaj z czasem 2h22m56s). Najlepszy z Polaków, 44 - latek z Lęborka Piotr Pobłocki, zajął rewelacyjne 5. miejsce.

Medale pamiątkowe Poznańskiego Maratonu - grafika artykułu
Medale pamiątkowe Poznańskiego Maratonu

Z poznaniaków najszybciej dobiegł do mety Sebastian Boncler, który z czasem 2h37m05s, zajął 14. miejsce. Tuż za nim na 15. miejscu z czasem 2h37m08s uplasowała się najszybsza kobieta i zwyciężczyni w tej kategorii - Agnieszka Gortel.

Na starcie tegororocznego maratonu w Poznaniu, stanął również Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny i ukończył maraton na 2636 miejscu z czasem 4h21m09s.

Przed maratończykami zawody na dystansie półmaratońskim ukończyli wózkarze oraz rolkarze. Zwycięzcy w tych kategoriach to: