XIII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem

W sobotę 19 stycznia na poznańskiej Malcie odbędzie się XIII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem.  Uczestnicy będą mieli do pokonania ok. 5, 5 km czyli dystans wokół Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Start o godzinie 17.00, liczba uczestników ok. 250 osób.

.
XIII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem

Założeniem biegu jest wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. Dochód z opłat przeznaczony jest przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji OTULINA i Dar Szpiku. We wszystkich dotychczasowych edycjach udział wzięło prawie 4 tysiące biegaczek i biegaczy. W tym biegu nie ma pomiaru czasu, kategorii wiekowych, dekoracji. To nie wyścig, ale bieg o charakterze towarzyskim. Każdy z uczestników biegnie ze "światełkiem" - czołówką, latarką itp. Zabronione jest bieganie z otwartym ogniem. Bieganie to najprostsza droga do dobrego zdrowia i najlepsza inwestycja prozdrowotna na lata. Biegaczy nie potrzeba zachęcać do pomocy tym, którzy jej potrzebują. Środowisko biegaczy chętnie wspiera w rozmaitych akcjach charytatywnych chorych i potrzebujących. Symboliczne Maltańskie Światełko rozpalane w styczniu płonie przez cały rok, by w kolejnym roku dołożyć kolejny płomień.  

Bieg nie ma charakteru zawodów sportowych - odbywa się bez klasyfikacji, pomiaru czasu, nagród itp., ale jest akcją charytatywną na rzecz wsparcia chorych na nowotwory i ich rodzin. Taka jest idea, która narodziła się z potrzeby pomocy tym, której jej potrzebują". W tym roku symboliczne światełka zapłoną także dla uczczenia zamordowanego ŚP. Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska. Pobiegniemy ze światełkiem nadziei, które jest symbolem dobra. O poszanowanie dla dobra będziemy zawsze zabiegać.. - podkreśla Przemysław Walewski, pomysłodawca i organizator Biegu Z Maltańskim Światełkiem, który nieprzerwanie odbywa się nad poznańską Maltą od 13 lat.
Formuła biegu otwarta jest na wspieranie osób cierpiących na choroby nowotworowe i pomoc ich rodzinom. W tym roku Głównym Partnerem jest Fundacja OTULINA, założona przez poznańskiego onkologa prof. Dariusza Iżyckiego. Każdy kto ukończy bieg zgodnie z jego Regulaminem, otrzyma na mecie pamiątkowy medal - cegiełkę. Biuro Biegu mieści się przy starcie/mecie (pozbruk Toru Regatowego, koło hangarów) w pomieszczeniu pod trybunami. Partnerem Biegu są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.