XVIII Finału Igrzysk Wielkopolski w Piłce Siatkowej - Poznań 2017

29 i 30 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena odbędzie się XVIII Finał Igrzysk Wielkopolski w Piłce Siatkowej - Poznań 2017. Organizatorem imprezy jest Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych, który już po raz drugi z rzędu otrzymał organizację tej jednej z największych imprez sportowych dla młodzieży szkolnej w Wielkopolsce.

.
XVIII Finału Igrzysk Wielkopolski w Piłce Siatkowej - Poznań 2017

W zawodach weźmie udział osiem szkół ponadgimnazjalnych i osiem gimnazjalnych które w drodze eliminacji wywalczyło udział w Finale Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. Zwycięscy będą reprezentować Wielkopolskę na Ogólnopolskim Finale Młodzieży Szkolnej.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla sympatyków sportu: warsztaty taneczne, warsztaty sztuki origami, loteria fantowa, pokaz skoków na trampolinie w wykonaniu członków Kadry Narodowej. W ramach turnieju przeprowadzony zostanie konkurs dla szkół podstawowych w którym do wygrania będzie 20 wycieczek do Berlina, stroje siatkarskie, sprzęt sportowy, upominki przekazane przez znanych sportowców: Mariusz Wlazły, Rafał Sonik, Kamil Stoch, Rafał Lipiński, Mariusz Czerkawski, Anna Werblińska, Daniel Pliński, Monika Pyrek, Sylwia Pycia, Marcin Robak, Borys Mańkowski, Magdalena Gryka i wiele innych atrakcyjnych nagród.