XXVI Międzynarodowy Turniej o Puchar Sobieskiego

W sobotę 7 kwietnia w obiektach KS Sobieski Poznań 80 zawodników z Litwy, Łotwy, Węgier, Białorusi oraz Kadry Polski Kadetów  (która przez cały tydzień przebywała na zgrupowaniu w KS Sobieski Poznań) wzięło udział w XXVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Sobieskiego w zapasach w stylu klasycznym.

zawodnicy podczas walki
zdjęcia - Piotr Rychter - lepszy poznań

Do Poznania przyjechała czołówka polskich zawodników, bowiem ci, którzy startowali w turnieju to "numer jeden" w swych kategoriach wagowych, a same zawody były kolejną eliminacją do wyjazdu na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. W tej doborowej stawce jedyny medal (brązowy) dla klubu z Piątkowa zdobył Jakub Adamski (kat 92kg) który wywalczył III miejsce.

W turnieju o Puchar Sobieskiego w Poznaniu wzięli udział zapaśnicy z Miasta Partnerskiego Gyor, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli III miejsce. Zawodnicy z Győri Atlétikai Club Birkózó Szakosztálya przebywali w naszym mieście na zaproszenie KS Sobieski Poznań i UM Poznań. Przed zawodami węgierscy zapaśnicy wraz z trenerami uczestniczyli w obozie kadry narodowej Polski, która przygotowywała się w Poznaniu do Mistrzostw Europy. Reprezentacja Gyor w klasyfikacji drużynowej zajęła III miejsce.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Wydziału Sportu Miasto Poznań.