Zakończenie rywalizacji CITY TRAIL Poznań

19-letni zawodnik WMLKS Nadodrze Powodowo Nikodem Dworzak wygrał szósty bieg CITY TRAIL i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet triumfowała Marta Szenk z Bydgoszczy, która wywalczyła drugie miejsce w "generalce", ustępując miejsca nieobecnej dzisiaj Patrycji Talar.

Czterech biegaczy na trasie - grafika artykułu

Ostatni bieg tegorocznej edycji, który odbył się w sobotę 4 marca 2017r., był decydujący w rywalizacji mężczyzn. O zwycięstwo w końcowej klasyfikacji mieli szanse walczyć Marcin Fehlau - najlepszy zawodnik poprzedniej edycji oraz Nikodem Dworczak. Na trasie zabrakło Marcina, więc swoją szansę wykorzystał Nikodem.

Wynik Nikodema Dworczaka to 15:38. Drugie miejsce zajął Krzysztof Hadas - 15:51, a trzecie - Roch Goszczyński - 16:06. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Marta Szenk - 18:42, drugie Magdalena Lewandowska - 18:47, a trzecie - Magdalena Garasz - 19:22.

Przyjemna temperatura, jaka towarzyszyła sobotniej imprezie miała także swoje minusy - ścieżki nad Rusałką w kilku miejscach zamieniły się w błotniste kałuże. Trudno było dobiec do mety w czystych butach i ubraniach, ale nie zniechęciło to aż 1078 osób, które wzięły udział w imprezie.

Licznie nad Rusałką stawili się także najmłodsi zawodnicy, startujący w cyklu CITY TRAIL Junior - w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 345 uczestników.

Zakończenie sezonu odbędzie się na siódmej imprezie - uroczystej gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych. Po raz pierwszy organizatorzy wręczą również nagrodę w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku, w którym zwycięstwo odniosła klubowa koleżanka Nikodema Dworczaka - Aneta Konieczek. Ceremonia zakończenia odbędzie się 15 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego.

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl, który odbywa się - poza Poznaniem - także w dziewięciu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.