Znamy wyniki Mistrzostw Polski w kajakarstwie

607 zawodników z 43 klubów wystartowało na Torze Regatowym Malta w Poznaniu w zakończonych wczoraj 80. Mistrzostwach Polski Seniorów w kajakarstwie, VI Mistrzostwach Polski w Parakajakarstwie i VI Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie. Uczestnicy zmierzyli się nie tylko z sobą nawzajem ale również z deszczem, który utrudniał rywalizację. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

zawodniczki z medalami na podium
Mistrzostwa Polski Seniorow w kajakach

Seniorzy:

K1 1000m - Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok)

C1 1000m - Tomasz Kaczor (Warta Poznań)

K1 1000m - Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz)

K2 1000m - Rafał Rosolski/ Paweł Florczak (UKS Dojlidy Białystok)

C2 1000m - Tomasz Barniak/ Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)

K2 1000m - Paulina Paszek/ Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice)

K4 1000m - Oskar Pacała/Patryk Kulczyński/Mariusz Kujawa/Jakub Śliwa (Zawisza Bydgoszcz)

C4 1000m - Szymon Kostenski/Wiktor Soroka/Gilbert Paluch/Roman Furtak (AZS-AWF Poznań)

K1 500m - Bartosz Stabno (Posnania Poznań)

C1 500m - Tomasz Kaczor (Warta Poznań)

K1 500m - Beata Mikołajczak (UKS Kopernik Bydgoszcz)

C1 500m - Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Maz.)

K2 500m - Dorian Kliczkowski/Paweł Kaczmarek (AZS-AWF Gorzów WLKP)

C2 500m - Tomasz Barniak/Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)

K2 500m - Paulina Paszek/Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice)

C2 500m - Magda Stanny/Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań)

K4 500m - Mariusz Kujawski/Martin Brzeziński/Dawid Putto/Piotr Mazur (Zawisza Bydgoszcz)

K4 500m - Aleksandra Cader/Paulina Paszek/Justyna Iskrzycka/Ewelina Pilarz (AZS-AWF Katowice)

K1 200m - Piotr Mazur (Zawisza Bydgoszcz)

C1 200m - Michał Łubniewski (Stomil Poznań)

K1 200m - Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz)

C1 200m - Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Maz.)

K2 200m - Piotr Mazur/Dawid Putto (Zawisza Bydgoszcz)

C2 200m - Tomasz Barniak/ Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)

K2 200m - Marta Walczykiewicz/Katarzyna Kołodziejczyk (KTW Kalisz)

K1 5000m - Paweł Czaja (AZS AWF Katowice)

C1 5000m - Marcin Grzybowski (Czechowice Dziedzice)

K1 5000m - Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz)

Młodzicy:

C4 2004r. (2000m) - Tomasz Janczak/Kacper Szmagaj/Jakub Piechocki/Mateusz Sobczak (Posnania Poznań)

K1 2003r. (2000m) - Dawid Janowicz (Zawisza Bydgoszcz)

C1 2003r. (2000m) - Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)

C1 2004r. (2000m) - Alicja Drzewicka (OKSW Olsztyn)

C1 2003r. (2000m) - Dawid Czemko (KKS Nowa Sól)

K1 2003r. (2000m) - Krzysztof Jokiel (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 2004r. (2000m) - Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań)

K1 2004r. (2000m) - Magdalena Szczęsna (Jezioro Tarnobrzeg)

K1 2004r. (2000m) - Julia Piechocka (UMKS Zryw Wolsztyn)

K2 2003r. (2000m) - Gabriel Gładykowski/Igor Komorowski (Olimpia Elbląg)

C2 2003r. (2000m) - Dawid Czemko/Damian Michalak (KKS Nowa Sól)

K2 2004r. (2000m) - Maciej Siatka/Jan Wiśniewski (Politechnika Poznań)

C2 2004. (2000m) - Eryk Wilga/Antoni Baszyński (Warta Poznań)

K2 2003r. (2000m) - Weronika Marczewska/Michalina Grochowska (UKS Kopernik Bydgoszcz)

K2 2004r. (2000m) - Nicole Ziniewicz/Sara Szydłowska (Zawisza Bydgoszcz)

K4 2003/2004r. (2000m) - Jakub Bartchodzie/Kacper Tomaszewski/ Dominik Zimny/Mateusz Ściesiński (Zawisza Bydgoszcz)

K4 2003/2004r. - Katarzyna Skorupińska/ Julia Piechocka/ Magdalena Radna/ Zuzanna Żak (Zryw Wolsztyn)

Parakajakarstwo:

V1 200m - Tomasz Moździerski (OTK Opole)

P K1 200m - Katarzyna Sobczak (Start Wrocław)

P Open - Paweł Łukaszewicz (Start Poznań)

K1-3 200m - Mateusz Surwiło (Start Zielona Góra)

Punktacja województw:

  1. Wielkopolskie 283,0
  2. Kujawsko-Pomorskie 158,0
  3. Warmińsko-Mazurskie 84,0
  4. Lubuskie 70,0
  5. Zachodniopomorskie 41,0
  6. Małopolskie 36,0
  7. Śląskie 33,0
  8. Podlaskie 28,0
  9. Podkarpackie 23,0
  10. Łódzkie 22,0
  11. Mazowieckie 7,0
  12. Lubelskie 4,0

Załączniki