Znamy zwycięzców Tour de Bike Atelier

W Poznaniu i Dąbrowie Górniczej rozegrane zostały dwie ostatnie eliminacje Tour de Bike Atelier. Poznaliśmy zatem wszystkich zawodników, którzy wywalczyli sobie awans do Wielkiego Finału.

zawodnik na cykloergometrze - grafika artykułu
Tour de Bike Atelier

Uczestnicy zmagań na kolarskich trenażerach po raz kolejny zmierzyli się z 11-kilometrową, wirtualną trasą, po szosach Madrytu. Przez 4 dni swoich sił spróbowało ponad 65 osób. Spośród nich najszybsi byli Piotr Karoń i Sebastian Świętocki, którzy zwyciężyli odpowiednio w Dąbrowie Górniczej i Poznaniu. W obu imprezach lider zmieniał się praktycznie każdego dnia, a różnice w czołówce były nieznaczne.

W Poznaniu pierwszą trójkę dzieliło zaledwie 20 sekund. Zwyciężył Sebastian Świętocki. Drugi Jakub Najs stracił do triumfatora 7 sekund, a trzeci Michał Górniak 20 sekund.

Były to ostatnie dwa wyścigi eliminacyjne zaliczane do Tour de Bike Atelier. Prawo startu w Wielkim Finale, który odbędzie się 25 lutego w Sosnowcu, wywalczyli sobie triumfatorzy z wszystkich 12 miejscowości, w których rywalizowano w tegorocznej edycji imprezy (Tychy, Kartuzy, Kraków, Katowice, Nowy Sącz, Lubin, Częstochowa, Wrocław, Sosnowiec, Gliwice, Poznań, Dąbrowa Górnicza): Marcin Cupryś, Marcin Kuper, Miłosz Bik, Michał Ficek, Andrzej Jarosz, Marek Markowski, Piotr Karoń, Marek Beśka, Mirosław Wójciak, Grzegorz Szwan i Sebastian Świętocki. Jeśli jedna osoba wygrała więcej niż jedną edycję lub jeśli zwycięzca nie potwierdzi udziału w finale, zaproszeni zostaną zawodnicy z kolejnych miejsc w wynikach, w danej miejscowości.