"zRęcznie kręcimy na piasku" w Poznaniu!

Przez okres całych wakacji trwa projekt Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki "zRęcznie kręcimy na piasku", którego celem jest popularyzacja piłki ręcznej plażowej wśród dzieci ze szkół podstawowych. Dzieci z klas I-VII na bezpłatne, otwarte zajęcia na piasku zapraszają zawodniczki i trenerzy współpracujący z Klubem Sportowym Pyrki Poznań, specjalizującym się w plażowej odmianie szczypiorniaka od 2006 roku.

piłka ręczna
piłka ręczna

Zajęcia "zRęcznie kręcimy na piasku" prowadzone są w dwóch poznańskich lokalizacjach zgodnie z niżej przedstawionym harmonogramem:

.: poniedziałek, 16:00 - SP 46 ul. Inowrocławska 19

.: środa, 11:00 - SP 46, ul. Inowrocławska 19

.: wtorek, 16:30 - Plaża Miejska Wilda, ul. Piastowska 71

.: czwartek, 14:30 - Plaża Miejska Wilda, ul. Piastowska 71

Idea projektu narodziła się już rok temu, po spektakularnym wyczynie reprezentacji Polski kobiet, która w 2017 roku w Zagrzebiu zdobyła srebro Mistrzostw Europy, a aktualnie przygotowuje się do udziału  w Mistrzostwach Świata w Rosji. Piłka ręczna plażowa, która pretenduje do miana dyscypliny olimpijskiej, zyskuje sobie w Polsce coraz większe grono zwolenników. Dość powiedzieć, że po pierwszym w historii srebrnym medalu ME seniorek, na przełomie czerwca i lipca podobny rezultat osiągnęła Reprezentacja Polski Juniorów, która w swoich mistrzostwach Europy w Czarnogórze także stanęła na drugim stopniu podium. Poza świetnymi wynikami sportowymi, nasz kraj może poszczycić się również doskonałą organizacją imprez najwyższej rangi - po sukcesie tegorocznych finałów klubowych mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach, Europejska Federacja Piłki Ręcznej postanowiła przyznać Polsce prawo do organizacji młodzieżowych oraz seniorskich Mistrzostw Europy w 2019 roku.

Więcej informacji:

facebook.com/recznaplazowa

facebook.com/pyrkipoznan