Zygmunt Vetulani brązowym medalistą II Europejskich Igrzysk Weteranów

W dniach 1-11 października w Nicei odbyły się II Europejskie Igrzyska Weteranów w Szermierce. W imprezie bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik Klubu Sportowego Warta Poznań, profesor UAM Zygmunt Vetulani, który zdobył brązowy medal.

Zygmunt Vetulani - grafika artykułu
II Europejskich Igrzysk Weteranów w Nicei.

Vetulani w rozegranych 3 października zawodach w szpadzie zajął III miejsce oraz otarł się o podium w turnieju floretowym, w którym od brązowego medalu dzieliła go minimalna różnica trafień.

W turniejach szermierczych Europejskich Igrzysk Weteranów (szpada, szabla, floret) startowali zawodnicy od 35 do ponad 70 roku życia. Warto dodać, że w klasyfikacji generalnej polscy szermierze uplasowali się na III miejscu z wynikiem 6 medali (w tym 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy).