Wykład otwarty dr Jörga Schellera
 

Wykład otwarty dr Jörga Schellera

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty, który wygłosi dr Jörg Scheller. Prelekcja pt. "From Fish Tank to Think Tank. The Aquarium between Religion, Science, and Art" odbędzie się 25 października 2017 (środa) o godz. 18:00 w budynku B (Atrium) Uniwersytetu Artystycznego przy Al. Marcinkowskiego 29.

czytaj więcej
Studencie, twój głos też się liczy!
 

Studencie, twój głos też się liczy!

Tylko do 30 października trwa głosowanie na pomysły zgłoszone w Poznańskim Budżecie Obywatelskim na rok 2018. Chcesz mieć wpływ na to co dzieje się w mieście, w którym studiujesz? Aby zagłosować nie musisz być zameldowanym! Oddać głos może każdy, kto mieszka aktualnie na terenie Miasta Poznania. Do wyboru jest aż 160 projektów, a do wydania łącznie aż 18 milionów złotych!

czytaj więcej
Best student na UAM
 

Best student na UAM

Specjalny program dla najlepszych maturzystów, którzy rozpoczęli właśnie studia, przygotował Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Program składa się z czterech elementów. Już ruszył konkurs grantowy pod hasłem BEST STUDENT GRANT. To program dla tych, którzy zaczynając studia, marzą o własnych badaniach, widzą siebie jako naukowca i chcą otrzymać własny grant.

czytaj więcej
Wykład otwarty prof. Daniela Bacha
 

Wykład otwarty prof. Daniela Bacha

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty, który wygłosi Prof. Daniel Bach. Prelekcja pt. "Africa as a new global frontier" odbędzie się 23 października 2017 (poniedziałek) o godz. 15:00 w Sali 125 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, ul. Umultowska 89a.

czytaj więcej
Nowe oblicze wolontariatu
 

Nowe oblicze wolontariatu

Fundacja Rozwoju Talentów rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń chętnych do udziału w akcji "Nowe oblicze wolontariatu". Osoby, które chcą zdobyć doświadczenie jako wolontariusze mogą się zgłaszać do 12 listopada 2017.

czytaj więcej
Stypendia Miasta Poznania rozdane
 

Stypendia Miasta Poznania rozdane

68 stypendiów dla młodych poznaniaków przyznano za wybitne osiągnięcia oraz dorobek artystyczny, naukowy i sportowy. - Mamy w tych kategoriach rozmaite osiągnięcia. Warto wynajdywać tych wszystkich, którzy są szczególnie uzdolnieni - mówi Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta.

czytaj więcej
Politechnika Poznańska zrekonstruuje trzy zabytkowe samoloty
 

Politechnika Poznańska zrekonstruuje trzy zabytkowe samoloty

Trzy latające repliki samolotów z czasów I wojny światowej powstaną na Politechnice Poznańskiej. Eskadra zrekonstruowanych Fokkerów D.VII jako "Wielkopolska Eskadra Niepodległości" uświetni przypadającą w przyszłym roku setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, oraz prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki Poznańskiej, podpisali umowę o przekazaniu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansowania w wysokości 400 tysięcy złotych na budowę samolotów.

czytaj więcej
UAM w Księdze Guinnessa
 

UAM w Księdze Guinnessa

Kapituła Guinness World Records oficjalnie zatwierdziła rekord Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu we wspólnym robieniu przysiadów. Od teraz rekord wynosi 2812 osób. Próbę pobicia rekordu w liczbie osób równocześnie wykonujących przysiady podjęto 10 maja 2017 podczas Dnia Sportu UAM.

czytaj więcej
Polsko-Izraelskie Forum na UEP
 

Polsko-Izraelskie Forum na UEP

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest współorganizatorem polsko-izraelskiego forum "Startups: Israeli experience. Cooperation opportunities". Spotkanie odbędzie się w dniach 16 i 17 października 2017 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (16.10 w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych UEP -audytorium C, IV piętro;17.10 w budynku A sala 111).

czytaj więcej
Targi Expo w Baku
 

Targi Expo w Baku

Coraz więcej młodych Azerów i Azerek decyduje się na studia zagranicą, z roku na rok wzrasta też zainteresowanie studiowaniem w Polsce. Reprezentacja Poznania w ramach projektu "Study in Poznań" przedstawiła ofertę miasta i uczelni podczas 11th Azerbijan International Education Exhibition, w dniach 6-8 października 2017. Inicjatywa organizowana była przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, w ramach projektu Ready, Study, Go! Poland.

czytaj więcej
Brama Poznania zaprasza studentów
 

Brama Poznania zaprasza studentów

Studentko! Studencie!

Dopiero co zaczął się nowy rok akademicki, a Ty już wspominasz swoje najdłuższe wakacje w życiu? Okazało się, że zajęć jest sporo, a kwadrans akademicki jest krótszy niż się wydawało? Do tego na wykładach, które podobno nie są obowiązkowe poszła lista? A na ćwiczeniach można mieć tylko dwie nieobecności, które już wykorzystałaś/eś? Nie ma co się załamywać, studia to naprawdę piękny czas! Aby umilić ich początek przygotowaliśmy specjalną promocję dla pierwszoroczniaków - rozdajemy podwójne zaproszenia do Bramy Poznania!

czytaj więcej
Z szacunkiem o Konstytucji
 

Z szacunkiem o Konstytucji

Dokładnie 17 października 1997 roku, zaczęła obowiązywać Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza zorganizowano konferencję z udziałem autorytetów naukowych, władz samorządowych oraz przedstawicieli korporacji prawniczych i organizacji międzynarodowych.

czytaj więcej
IV Debata Akademicka
 

IV Debata Akademicka

Czy władze uczelni (rektorzy, senaty, rady wydziałów) powinni wypowiadać się w sprawach publicznych? Czy uczeni powinni zabierać głos w sprawach publicznych? W jakiej roli (obywatela, eksperta, intelektualisty)? Jakie są granice publicznego zaangażowania uczonych i uczelni? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą uczestnicy IV Debaty Akademickiej - wspólnej inicjatywy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Dyskusja pt. "Uniwersytet a polityka" odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 16 października 2017, o godz. 17:00 w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych, sala 4.1 (ul. Towarowa 55).

czytaj więcej
Kampania "Poznań przyciąga" rusza w Polskę
 

Kampania "Poznań przyciąga" rusza w Polskę

Po raz kolejny Poznań będzie zachęcał maturzystów z różnych stron Polski do studiowania na poznańskich uczelniach. W ramach kampanii "Poznań Przyciąga" poznaniacy odwiedzą 50 szkół ponadgimnazjalnych i spotkają się z kilkoma tysiącami uczniów. Akcja wzmocniona jest kampanią reklamową w Internecie.

czytaj więcej
Wykład otwarty prof. Ingolfa Cascorbi
 

Wykład otwarty prof. Ingolfa Cascorbi

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty, który wygłosi prof. Ingolf Cascorbi. Prelekcja pt. "Perspective of individualized medicine" odbędzie się 13 października 2017 roku o godz. 10:30 w sali 3008 Centrum Biologii Medycznej przy ul. Rokietnickiej 8 w Poznaniu.

czytaj więcej
Studenci UAM dostaną klocki Lego
 

Studenci UAM dostaną klocki Lego

Zabawa to nie tylko rozrywka - ta myśl stała za decyzją o wyodrębnieniu osobnego działu LEGO dedykowanego edukacji. Jutrzejsi odkrywcy i naukowcy siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach czekając, aż zostaną zainspirowani. Przed nauczycielami stoi wielkie wyzwanie, by tego dokonać. Rozwiązania LEGO Education są odpowiedzią na wyzwania edukacyjne przyszłości, lecz przyszli pedagodzy muszą najpierw sami nauczyć się posługiwać tymi narzędziami. W tym celu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podpisał umowę ramową o współpracy z Fundacją ALE Nauczanie i firmą AKCES Edukacja - oficjalnym dystrybutorem LEGO Education w Polsce.

czytaj więcej
Kolorowy Uniwersytet UAM
 

Kolorowy Uniwersytet UAM

Po raz siódmy rozpoczną się zajęcia organizowane w ramach Kolorowego Uniwersytetu UAM. Kolorowy Uniwersytet to atrakcyjna propozycja przygody edukacyjnej, skierowana do dzieci w wieku 8-12 lat, uczęszczających do szkół podstawowych na terenie Poznania i województwa Wielkopolskiego.

czytaj więcej
Strona 1 2 117