Warto chodzić na zajęcia

Studentka ogrodnictwa Alicja Rychter z Kalisza idąc na kolejne zajęcia nie wiedziała, że przy okazji dostanie sporo upominków i pamiątek. Okazało się bowiem, iż jest 2,5 milionową osobą, która odwiedziła poznańską palmiarnię. Jak zawsze w takiej sytuacji zdecydował przypadek.

czytaj więcej
Dzień Kryptologii
 

Dzień Kryptologii

Już jutro na wydziale matematyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza odbędzie się "Dzień Kryptologii". Wydział chce w ten sposób uczcić 75 rocznicę złamania przez polskich matematyków kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

czytaj więcej
Dzień Güntera Grassa
 

Dzień Güntera Grassa

Wystawa "Günter Grass - prace na papierze" zostanie otwarta 25 stycznia w poznańskiej Wyższej Szkole Języków Obcych. Otwarcie wystawy poprzedzi konferencja poświęcona twórczości Güntera Grassa.

czytaj więcej
Chiński Nowy Rok
 

Chiński Nowy Rok

Już w najbliższą sobotę miłośnicy kultury orientalnej mogą wspólnie powitać chiński Nowy Rok. Impreza odbędzie się w pawilonie dydaktycznym w poznańskim Ogrodzie Botanicznym.

czytaj więcej
Teatr Nowy w komórce
 

Teatr Nowy w komórce

Miłośnicy teatru mogą już sprawdzić aktualny repertuar poznańskiego Teatru Nowego w swoich telefonach komórkowych. Wystarczy, że w komórkach zainstalują niewielki program, który na bieżąco będzie śledził zmiany w repertuarze.

czytaj więcej
 

Poznańskie uczelnie nie dostaną dotacji

Cztery poznańskie szkoły wyższe: Politechnika Poznańska, Akademia Ekonomiczna, Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza nie dostaną unijnej dotacji na rozwój. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wstrzymało decyzję o podziale pieniędzy.

czytaj więcej
 

Kino Rialto ma 70 lat

1. stycznia minęło 70 lat od momentu powstania Kina, które dziś nazywa się "Rialto". W najbliższych tygodniach odbędzie się kilka przeglądów filmów, które uświetnią urodziny kina.

czytaj więcej
Wielka orkiestra gra na Uniwersytecie
 

Wielka orkiestra gra na Uniwersytecie

Już niedługo- 13 stycznia po raz 16 zagra najgłośniejsza orkiestra na świecie. W tym roku studenci UAM postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i utworzyli swój sztab na jednym z wydziałów.

czytaj więcej
 

Zimowy nabór

Choć do letnich wakacji jeszcze daleko to już teraz można zapisać się na studia wyższe. Niektóre niepubliczne szkoły wyższe rozpoczęły właśnie zimowy nabór studentów.

czytaj więcej
XI Dzień Judaizmu
 

XI Dzień Judaizmu

Tegoroczna edycja Dnia Judaizmu przebiegać będzie pod hasłem "Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę" (Rdz 1, 27).

czytaj więcej
 

Elektroniczne legitymacje studenckie

Studenci, którzy nadal nie wymienili starej legitymacji studenckiej na nową, plastikową lub papierową, powinni zacząć się martwić. Po nowym roku mogą mieć problem z załatwieniem wielu spraw.

czytaj więcej